|   | 

Plastyka powiek – co to za zabieg i kiedy się go przeprowadza?

Opuchnięte, opadające powieki to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Kiepska kondycja skóry wokół oczu wpływa na wygląd całej twarzy, dlatego coraz większą popularnością cieszy się zabieg plastyki powiek. Jest to niezwykle skuteczny sposób na zlikwidowanie worków pod oczami i opadających powiek, a tym samym odmłodzenie wyglądu.

Kiedy zdecydować się na plastykę powiek?

Wskazaniem do zabiegu plastyki powiek jest przede wszystkim nadmiar skóry dolnych i górnych powiek. Wynika to ze stopniowej utraty elastyczności skóry i zachodzących procesów starzenia. Skóra powiek zaczyna wówczas wiotczeć i zwisać, tworząc nieestetyczne fałdy. Niekiedy sięgają one brzegu rzęsowego i widocznie zmniejszają szczelinę oczu.

Na zabieg powinny zdecydować się także osoby, u których efektem osłabienia struktury powiek są przepukliny tłuszczowe widoczne przez skórę. Nadmiar skóry powiek wpływa negatywnie nie tylko na wygląd, ale także na codzienne funkcjonowanie, ponieważ ogranicza pole widzenia, powoduje poczucie braku równowagi, wywołuje nadmierne zmęczenie, a nawet bóle głowy.

Czym jest laserowa plastyka powiek

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Pacjentowi podawane są doustne leki, zapewniające spokój i relaks podczas zabiegu. Lekarz za pomocą specjalnego ołówka oznacza linie cięcia, a następnie dezynfekuje operowany obszar. Cienką igłą wprowadzane jest znieczulenie miejscowe, a dodatkowo pacjent otrzymuje znieczulenie w kroplach do oczu.


W przypadku korekcji powiek dolnych cięcie jest wykonywane pod dolnymi rzęsami, po czym skóra zostaje oddzielona od tkanki tłuszczowej i mięśni, a jej nadmiar wycięty. W czasie zabiegu chirurg usuwa także tłuszcz okołogałkowy, który jest przyczyną worków pod oczami. Podobnie przebiega zabieg korekcji powiek górnych. Efekt zabiegu staje się widoczny po upływie miesiąca.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu plastyki powiek?

Przeciwwskazaniem do zabiegu plastyki powiek są nawracające zapalenia powiek, egzema powiek, stany po chemioterapii, ciężkie choroby ogólnoustrojowe oraz problemy ze zdrowiem psychicznym. Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie www.tourmedica.pl.

Zobacz również