|   | 

Internet LTE w komórce - bez tego ani rusz!

Stała łączność z Internetem to jeden z podstawowych czynników decydujących o wyborze telefonu w XXI wieku. Nowoczesne i praktyczne smartfony pozwalają na wyjątkowo sprawną i wygodną obsługę sieci, a przykładem takiego urządzenia jest Samsung Galaxy A5 LTE.

Bez sieci w telefonie? Tak się nie da!

Internet stał się w XXI wieku podstawą egzystencji. W większości branż jego sprawne działanie warunkuje funkcjonowanie przedsiębiorstw i generowanie zysków, a w mniejszej, prywatnej skali stanowi podstawowe medium komunikacyjne czy źródło rozrywki. Zastosowania sieci można wymieniać w nieskończoność, a niezaprzeczalnym faktem jest to, że Internet zupełnie zmienił otaczającą nas rzeczywistość. Dużą rewolucją było też wdrożenie możliwości obsługi sieci z poziomu komórki.

Choć początkowo technologie tego rodzaju pozostawiały wiele do życzenia, obecnie sytuacja ma się o wiele lepiej. Smartfony takie jak Samsung Galaxy A5 LTE współpracują z najszybszym w tej chwili i najbardziej stabilnym formatem bezprzewodowego przesyłu danych dla telefonów komórkowych – Long Term Evolution.

LTE – czym jest?

Technologia ta jest bezpośrednim następcą stosowanych uprzednio systemów trzeciej generacji. I choć początkowo 3G doskonale odpowiadało na potrzeby użytkowników, to z biegiem czasu wymagania dotyczące obsługi sieci zwyczajnie zaczęły rosnąć. Odpowiedzią na to stało się LTE, które w warunkach testowych osiągało prędkość transmisji danych dochodzącą nawet do 150 Mb/s. Uczciwie należy przyznać, że ta wartość robi wrażenie.

Nic nie jest jednak krystaliczne i nieskazitelne. Otóż w warunkach rzeczywistego użytkowania takiej prędkości nie uda się osiągnąć. Wiele zależy od posiadanego modelu telefonu, dlatego urządzenia takie jak Samsung Galaxy A5 lepiej radzą sobie z obsługą sieci. W przypadku tego smartfona realna szybkość transmisji jest naprawdę wysoka i o wiele większa niż przy korzystaniu np. z 3G, co zresztą można łatwo zauważyć samodzielnie. Wystarczy włączyć kolejny odcinek ulubionego serialu online w jakości HD, by dostrzec sporą różnicę. Otóż materiał niemal automatycznie zbuforuje się w takim stopniu, aby wideo się nie zacinało, a przy tym zostanie oczywiście utrzymana doskonała jakość dźwięku i obrazu.

LTE może poszczycić się jeszcze dwiema istotnymi zaletami. Format ten jest niebywale stabilny, czyli odporny na zakłócenia, a do tego niemal całkowicie opiera się opóźnieniom w przesyle. Odnotowane wartości w tej kwestii nie przekraczały kilku milisekund, dla użytkownika komórki są więc zupełnie niezauważalne.

Wszystko to sprawia, że pobór nawet bardzo dużego pliku (np. aktualizacji systemu) czy przeglądanie stron internetowych trwa o wiele krócej niż do tej pory. Znacząco poprawia to komfort funkcjonowania w sieci oraz zwiększa możliwości użytkownika.

Samsung Galaxy A5 LTE – uniwersalny i niezawodny

Telefon od Samsunga cechuje się mnogością funkcji, dzięki czemu użytkowany jest zarówno przez zapracowanych ludzi biznesu, jak i kochających Internet nastolatków. A dzięki wykorzystaniu markowych podzespołów wysokiej jakości bardzo rzadko ulega jakimkolwiek awariom i usterkom. Smartfon tej klasy z pewnością można polecić wszystkim osobom o dużych wymaganiach, które cenią sobie nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. A co warte szczególnego podkreślenia – Samsunga Galaxy A5 można nabyć w naprawdę atrakcyjnej cenie.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również