|   | 

Akcesoria biurowe niezbędne w Twojej firmie

Czy wiesz, które akcesoria biurowe są niezbędne w Twojej firmie? Mogłoby wydawać się, że tradycyjne akcesoria biurowe dawno zostały wyparte przez tablety, komputery i drukarki. Okazuje się, że długopis, pióro wieczne czy zakreślacze nadal pozostają niezastąpione. 

Akcesoria biurowe – czy ich potrzebujesz?

W tej chwili mamy ogromny wybór akcesoriów biurowych, aby skompletować wszystkie potrzebne rzeczy warto wcześniej porozmawiać z pracownikami. Pomoże to uniknąć sytuacji, w której kupujemy tylko pozornie potrzebne rzeczy. W rzeczywistości takie przedmioty lądują potem w dolnej szufladzie biurka i tam już zostają. 
Przygotowaliśmy dla Ciebie listę niezbędnych akcesoriów, żeby praca w biurze przebiegała bez zakłóceń. W biurze przydadzą się: kolorowe zakreślacze, długopisy zwykłe i kolorowe, cienkopisy, pióro wieczne dla managerów oraz osób mających bezpośredni kontakt z klientem, marker permanentny do podpisywania płyt, marker do tablic suchościeralnych, zwykłe markery i papier do drukarki. Nawet, jeśli nie posiadasz w biurze drukarki, to papier drukarski świetnie sprawdzi się podczas grupowych zadań i zapisywania notatek. 

 

 


Warto też pomyśleć o dużych notatnikach w formacie A4 z wyrywanymi kartkami. Pamiętaj, żeby przeanalizować, czy dany produkt jest faktycznie niezbędny w Twoim biurze. Im bardziej kreatywne zajęcie, tym większą uwagę powinno zwrócić się na akcesoria biurowe – każda burza mózgów wymaga kartek papierów, mazaków czy zakreślaczy.

Biurowa drukarka – dlaczego jest niezbędna?

Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z możliwości, jakie daje im Internet – przesyłanie faktur, sprawy urzędowe czy rozliczenia podatkowe. Mimo to drukarka nadal zaliczana jest do podstawowego wyposażenia biurowego. 
Niektóre dokumenty muszą być przechowywane w firmie w wersji papierowej. Jak wybrać drukarkę dostosowaną do potrzeb naszego biura? Które parametry wziąć pod uwagę? Do wyboru mamy drukarki laserowe, atramentowe i igłowe. 

W małych firmach sprawdzi się drukarka atramentowa – wyróżnia się niższymi kosztami zakupu, dobrą jakością drukowanych zdjęć oraz cichą pracą. Drukarki igłowe przeznaczone są dla dużych przedsiębiorstw, gdzie nie przykłada się tak dużej uwagi do jakości wydruku. Umożliwia ona drukowanie kilku kopii jednocześnie. Drukarki laserowe charakteryzują się bardzo dobrą jakością i szybkością wydruku, ale są również droższe w zakupie i eksploatacji.

Papier do drukarki – jaki kupić?

W sklepach dostępny jest papier uniwersalny, do druku atramentowego, laserowego oraz igłowego. Warto dobrać papier drukarski do sprzętu, który znajduje się w naszym biurze. Nie polecamy kupować papieru uniwersalnego ze względu na to, że żaden papier nie będzie jednocześnie dostosowany do tuszu i proszku. Papier do drukarki jest dopasowany do druku kolorowego lub monochromatycznego. Ważne, aby kupować papier dostosowany do drukarki.

pióro wieczne Waterman

Pióro – dopasuj jego prestiż do swoich potrzeb

Przed zakupem pióra należy zastanowić się, w jakich sytuacjach będzie nam towarzyszyć. Wyróżniamy pióra kulkowe i wieczne. Pióro kulkowe nie jest tak efektowne, jak pióro wieczne, ale z pewnością gwarantuje przyjemniejsze pisanie w porównaniu z użyciem tradycyjnego długopisu. Częściej trzeba jednak wymieniać w nim wkład z atramentem. Z kolei w piórze wiecznym używany jest płynny atrament, a posługiwanie się nim wymaga już większych umiejętności. 
Piórem możemy sporządzać codzienne notatki lub składać podpisy na ważnych dokumentach firmowych. W zależności od jego przeznaczenia dobiera się rodzaj pióra, szerokość stalówki, jego ciężar oraz zdobienia. Pióro używane do prostych zapisek powinno być lekkie, a rozmiar stalówki dobrane w zależności od tego jaką wielkość liter preferujemy. Pióro wieczne używane do składania podpisów wyróżnia się przede wszystkim wyglądem. Eleganckie, prestiżowe i niezawodne. Takie pióro w swojej ofercie ma Waterman – producent wysokiej jakości piór, którego początki sięgają 1883 roku. W ofercie Watermana znajdziemy również długopisy, pióra oraz ołówki.

Odwiedź stronę >>

Zobacz również