|   | 

Podkład do twarzy dla cery mieszanej, czy potrzebujesz kilku kosmetyków?

Codzienna pielęgnacja twarzy oraz makijaż w przypadku, gdy mamy do czynienia ze skórą mieszaną, może okazać się bardzo dużym problemem. Skóra mieszana, która stanowi połączenie skóry suchej i tłustej, wymaga specjalnego traktowania, w którym weźmiemy pod uwagę wszystkie jej potrzeby. Czy jednak do pielęgnacji i makijażu skóry mieszanej potrzebujemy kilku różnych kosmetyków? Podpowiadamy, jak na co dzień postępować z tym problematycznym typem skóry!

Skóra mieszana - dbać jak o suchą czy tłustą?

Problem ze skórą mieszaną polega przede wszystkim na tym, że posiada ona zupełnie inną charakterystykę w dwóch różnych częściach twarzy. Na czole, nosie i brodzie skóra posiada skłonności do nadmiernego przetłuszczania i błyszczenia, podczas gdy na skórze wokół oczu, skroniach i na policzkach wykazuje ona tendencje do przesuszania, a bardzo często też do nadwrażliwości. Jednak podczas codziennej pielęgnacji i makijażu nie możemy traktować jej jak typowo suchej ani tłustej skóry. W tym przypadku należy umiejętnie połączyć dwa różne sposoby pielęgnacji, by spełnić wszystkie jej indywidualne potrzeby.

Podkład czy dwa różne podkłady do skóry mieszanej?

Wiele kobiet, które na co dzień zmagają się ze skórą mieszaną, zastanawia się, czy w takim przypadku powinna stosować jeden czy może dwa różne różne podkłady do makijażu. W tej sytuacji należy przede wszystkim dobrze przeanalizować potrzeby swojej skóry.

  • Jeżeli większy problem stanowi dla nas nadmierne przetłuszczanie i błyszczenie się skóry w strefie T, najlepiej wybrać lekki podkład matujący do skóry mieszanej z niewielką zawartością składników nawilżających.
  • Jeśli jednak nasza skóra potrzebuje przede wszystkim nawilżenia, a dodatkowo nieznacznie przetłuszcza się na nosie, czole i brodzie, zdecydowanie lepiej wybrać lekki, ale nawilżający i odżywczy podkład do twarzy.
  • W sytuacji, gdy skóra w strefie T oraz na pozostałej części twarzy znacznie się od siebie różni, najlepiej zastanowić się na nad doborem dwóch różnych kosmetyków do makijażu, które pozwolą lepiej spełnić jej potrzeby.

Nie możemy jednak zapominać o tym, że w przypadku skóry mieszanej bardzo duże znaczenie ma codzienna i właściwa pielęgnacja. Zdecydowanie najwięcej uwagi należy poświęcić na wybór dobrego kremu do twarzy, który w większości przypadków stanowi też naszą “bazę” pod podkład. Dobrze dobrany krem może w bardzo dużym stopniu ułatwić nam wybór odpowiedniego podkładu do twarzy.

Pamiętaj o doborze odpowiednich kolorów podkładów!

Jeżeli decydujemy się na dwa różne podkłady do makijażu skóry mieszanej, musimy pamiętać o tym, by ich kolory były do siebie jak najbardziej zbliżone. Najlepiej wybierać produkty od tego samego producenta - wtedy możemy mieć pewność, że gama kolorów będzie do siebie bardziej zbliżona. Przy wyborze podkładu do twarzy szczególną uwagę warto zwrócić na produkty podkłady z gamy True Match L'Oréal Paris, których formuła została wzbogacona o hybrydowe pigmenty, pozwalające na idealne dopasowanie się do naturalnego kolorytu skóry. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko, że kolory podkładów na twarzy będą się od siebie znacząco różniły.

Dobry podkład do skóry mieszanej

Na rynku kosmetycznym możemy też znaleźć podkłady do twarzy, które zostały specjalnie dostosowane do potrzeb problematycznej skóry mieszanej. Łączą one w sobie właściwości nawilżające z matującymi, dzięki czemu skóra może być nawilżona, a jednocześnie nadmierna produkcja sebum przez gruczoły łojowe zostaje ograniczona. Trzeba jednak zaznaczyć, że wiele podkładów tego typu działa na skórę bardziej w jednym kierunku - skutecznego matowienia lub nawilżania skóry. Jeśli więc chcemy uniknąć polepszania kondycji jednej części twarzy kosztem drugiej, lepiej pozostać przy stosowaniu dwóch różnych kosmetyków.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również