|   | 

Na co może wskazywać ból dziąseł?

Ból dziąseł miewa różne przyczyny. Chociaż można go stosunkowo łatwo łagodzić używając preparatów takich jak Glimbax, warto prawidłowo zdiagnozować, a następnie wykluczyć jego źródło. Jeśli odczuwasz ból w obrębie dziąseł, dowiedz się, co może go powodować.

Stan zapalny i paradontoza

Jak w przypadku całego ciała, za ból dziąseł często odpowiada tworzący się stan zapalny. Jedną z jego najczęstszych przyczyn jest kamień nazębny, powstały w wyniku nieodpowiedniej higieny. Płytka nazębna, która nie jest na bieżąco usuwana, tworzy pełne szkodliwych bakterii złogi w postaci kamienia. Obok krwawienia z dziąseł, jest to jeden z pierwszych sygnałów alarmujących o możliwości wystąpienia paradontozy. Chociaż sam ból możesz łagodzić używając płynu do płukania Glimbax z zawartością diklofenaku, skonsultuj się ze stomatologiem, by usunąć zalegający kamień lub rozpocząć leczenie paradontozy.

Uszkodzenia tkanek i podrażnienia

Jednak przyczyny bólu dziąseł bywają bardziej prozaiczne. Gdy dolegliwość ma charakter tymczasowy, może to oznaczać, że twoje dziąsła są po prostu wrażliwe na podrażnienia. Za uszkodzenie tkanek tworzących dziąsła może odpowiadać na przykład twardy pokarm, taki jak orzechy. Przyczyną bywają również oparzenia i rozcięcia, źle dopasowane protezy dentystyczne lub plomby, a także refluks.

Zakażenia jamy ustnej

Jama ustna jest dość podatna na infekcje. Miewają one rozmaite przyczyny – w tym bakteryjne i grzybiczne. Do najczęstszych stanów zapalnych w jamie ustnej należą między innymi pleśniawki i afty powodujące kłopotliwy ból. Rozpoznasz je po białym nalocie i owrzodzeniu. Tego rodzaju infekcje, oprócz dziąseł, atakują przede wszystkim powierzchnię języka, podniebienia miękkiego i policzków.

Glimbax – jak łagodzić ból dziąseł?

Niezależnie od przyczyny bólu, Glimbax to preparat do stosowania miejscowego, który działa kompleksowo – łagodzi zarówno ból, jak i rozwijający się stan zapalny. Można go również stosować jako element codziennej higieny jamy ustnej, równolegle ze szczotkowaniem i nicią dentystyczną. Zaletą płynu do płukania jamy ustnej i dziąseł Glimbax, jest nie tylko zawartość diklofenaku, ale również brak alkoholu w składzie podrażniającego tkanki.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również