|   | 

Skuteczny krem do twarzy stworzony w domu

Niemal każda kobieta przynajmniej raz przeżyła rozczarowanie z powodu kremu kupionego w drogerii. Miał być niezawodny, tymczasem jego stosowanie wywołało uczulenie, pojawiające się krostki, przebarwienia i szereg innych objawów, o których producent nawet nie wspominał. Warto więc zrezygnować z tego rodzaju eksperymentów.

Nasza skóra z pewnością przeszła na tyle dużo, że kolejne podrażnienia nie są już jej potrzebne. Aby im zapobiec, należy zaopatrzyć się w krem, który naprawdę działa. Jeśli nie chcemy ryzykować po raz kolejny, możemy samodzielnie przygotować łagodny krem do twarzy. Nie jest to wcale trudne zadanie, a jego efekty z pewnością dadzą nam powody do zadowolenia. Zalety domowego kremu do twarzy Domowe kremy do twarzy nie powinny nas zresztą wcale szokować, nasze prababki również musiały bowiem radzić sobie z upływem czasu i niedoskonałościami cery, a nie miały szans na skorzystanie z bogatej oferty salonów kosmetycznych.

Skoro więc im się udawało, być może i my skorzystamy na sięgnięciu do zapomnianej tradycji bardziej niż na korzystaniu z drogich kremów z coraz bardziej wymyślnymi składnikami. Domowe kremy posiadają szereg zalet, które powinny nam przypaść do gustu, na pierwszy plan wysuwa się to, że jesteśmy jedynymi osobami decydującymi o tym, jakie składniki wejdą w ich skład. Nie można nie docenić i tego, że w kremie takim nie ma składników dodanych do niego jedynie po to, aby poprawić jego kolor, gęstość oraz zapach.

Co więcej, kremu można przygotować dokładnie tyle, ile się go potrzebuje. Domowe kremy przypadają do gustu również tym kobietom, dla których duże znaczenie ma cena rozwiązań tego typu. Produkty, które czekają na nas w drogeriach zazwyczaj zdumiewają ogromnymi cenami, tymczasem wcale nie posiadają aż tak oryginalnych składników. Jeśli zdecydujemy się na samodzielne przygotowanie kremu, będziemy mogły zapomnieć o kosztach, jakie wydaje się na jego promocję lub ciekawe opakowanie.

Dbanie o atrakcyjny wygląd przy wykorzystaniu takiej metody może też okazać się znakomitą zabawą. Skoro zatem przygotowanie domowego kremu do twarzy ma tyle zalet, czas przystąpić do działania. Przepis na domowy krem do twarzy Już na wstępie warto podkreślić, że nie zaleca się wykonywania dużych ilości kosmetyków. W składzie naszego kremu nie znajdą się konserwanty, a tym samym nie będzie on zdatny do użycia tak długo, jak te, które możemy kupić w drogeriach. Nie można też zapominać o tym, że kremy wykonywane samodzielnie powinny znaleźć się w szczelnie zamykanym słoiczku i w lodówce. W zależności od tego, jakie są nasze umiejętności, kosmetyki do twarzy wykonywane w domu mogą powstawać z wykorzystaniem bardzo łatwego lub nieco trudniejszego sposobu przygotowania.

Oczywiście, na początku najlepiej sięgać po receptury mniej skomplikowane, aby z czasem dążyć do ich udoskonalenia. Tu ciekawym rozwiązaniem wydaje się między innymi zakup bazy kosmetycznej. Gdy już ją posiadamy, możemy uzupełnić ją zarówno o ulubione olejki, jak i o witaminę E oraz zioła, o których wiemy, że mają na nas dobry wpływ. Ciekawym sposobem jest też stworzenie mieszanki składającej się z miodu pszczelego, oliwy z oliwek, lanoliny, wosku pszczelego i niewielkiej ilości olejku awokado. Jeśli zależy nam na nawilżeniu cery, dobrym pomysłem będzie olejek sezamowy występujący w połączeniu z jednym z wielu relaksujących olejków zapachowych. Wiele osób sięga też po dokładnie rozdrobniony miąższ owoców lub warzyw. Kombinacji jest wiele, warto jednak sięgać jedynie po te składniki, o których wiadomo, że służą naszej cerze.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!