|   | 

Samochody sportowe 2022/2023 - najbardziej ekscytujące premiery, na które czekamy

Mimo że branża motoryzacyjna stoi w obliczu trudnych czasów, producenci nadal zaskakują nas nowymi modelami. W tym artykule podsumujemy debiuty samochodów, których możemy spodziewać się w 2023 roku.

Jesteśmy świadkami bezprecedensowych zmian na rynku, ponieważ Europa staje się coraz bardziej zelektryfikowana. Nie zabrakło propozycji samochodów z napędem spalinowym. Zapraszamy do lektury!

Najciekawsze samochody sportowe 2022/2023 mają się następująco:

Ford

Globalnym priorytetem Forda w tym roku będzie rozszerzenie swojej oferty SUV-ów i samochodów elektrycznych, ale są też dobre wieści dla fanów szybkich hatchbacków. Zarówno Fiesta, jak i Focus przejdą lifting w 2018 roku, który obejmie wersje ST. Zmiany będą prawdopodobnie kosmetyczne. Oba samochody mają jednak spory talent do prowadzenia i prawdopodobnie staną się jeszcze lepsze. Premiera spodziewana jest w pierwszej połowie roku. W barwach Ford WRC pojawi się nowy model - Puma WRC. Będzie on reprezentował nową, hybrydową erę rajdów. Zaangażowanie Forda w rajdy znajduje odzwierciedlenie w modelu Puma WRC, który został opracowany wspólnie z M Sport. Zaangażowanie to znajduje również odzwierciedlenie w małych samochodach sportowych Fiesta ST, Focus i Puma ST.

Ford Mustang S650

Nadszedł czas, aby przejść dalej. Obecna generacja Mustanga, S550, jest produkowana od 7 lat. Mustang 7. generacji ma pojawić się w 2023 roku.

Ford nie zmieni zbytnio wyglądu swoich "kucyków", więc zachowają one swój charakterystyczny wygląd. Wygląd zewnętrzny zostanie odświeżony pod względem stylistycznym.

Entuzjastów Mustanga ucieszy fakt, że dostępny będzie wolnossący silnik V8 o mocy 500 KM, który prawdopodobnie zostanie połączony z napędem elektrycznym.

BMW X3

BMW

BMW miało pracowity rok 2022, nie tylko z premierami nowych modeli, ale także z przełomową rocznicą. Dział M istnieje już od 50 lat, a pierwszym modelem, który zadebiutował jest M2. Dostępny będzie również długo oczekiwany M3 Touring, ale najbardziej oczekiwany jest M4 Coupe z dodatkowymi ulepszeniami, który będzie miał emblemat CS lub CSL. BMW nie wydało jeszcze jasnego oświadczenia na ten temat, więc nie mamy pojęcia. Mamy wysokie oczekiwania, przynajmniej dlatego, że poprzednie modele z tej serii zdobyły dwa ostatnie tytuły evo. Wywiera to natychmiastową presję na M4. Byłby to wspaniały prezent na 50. urodziny. BMW M planuje wypuścić w tym roku swój pierwszy oryginalny model w formie produkcyjnej od czasu supersamochodu M1. SUV XM będzie bardziej sportową wersją nowego X8 i zostanie wprowadzony na rynek wraz z odświeżonymi X5 i X7. Seria 7 będzie główną innowacją w głównym nurcie BMW. Seria 7 to nie tylko pierwszy model marki, ale także nowy kierunek projektowania dla całej firmy. Spodziewamy się rozwoju gamy samochodów elektrycznych BMW, głównie dzięki modelowi i7, który będzie oferowany wraz z serią 7.

BMW X8 / XM

O tym modelu BMW plotkuje się od kilku lat. Pierwsze zakamuflowane wersje trafiły już na niemieckie drogi. Nie wiemy jeszcze jaka będzie nazwa, ale krążą plotki o X8 M i XM.

BMW X8 będzie zupełnie nowym modelem i dodatkiem do obecnej linii. 4,4-litrowy silnik benzynowy będzie miał moc 550 KM i będzie częścią układu hybrydowego.

Audi

W ostatnich latach widzieliśmy rewelacyjne RS3. Audi R8 będzie modelem, który będziemy uważnie monitorować, ponieważ etron GT jest produkowany w tej samej fabryce, a popyt rośnie. Zmniejsza to możliwości produkcyjne supersamochodów Audi. Osiągi R8 RWD zostały już ujawnione, ale wciąż mówi się o hardkorowej, wyspecjalizowanej wersji R8 na pożegnanie. Samochód ten byłby produkowany tylko w bardzo ograniczonej liczbie. Audi nie wprowadza żadnych dużych zmian. Audi przeprowadzi facelifting kilku kluczowych modeli, ale rok 2023 będzie najważniejszy dla marki. Oczekuje się, że zadebiutuje nowa elektryczna platforma PPE i kilka nowych modeli elektrycznych.

Audi A6 e-Tron

W 2022 r. w Szanghaju zaprezentowano model koncepcyjny nowego elektrycznego Audi A6. Premiera nowego elektrycznego Audi A6 spodziewana jest w 2023 roku. Będzie wyglądać w 95% tak samo jak koncepcja.

Grill Audi będzie ogromny z zamkniętą kratką, a reflektory LED będą bardzo wąskie.

Leasing pojazdów sportowych

Oczekiwania wobec samochodów służbowych zmieniają się w związku z dynamicznym rozwojem firm fintech i nonfintech, a także nowoczesnych biznesów i startupów. Zmienia się oczekiwanie, że samochody firmowe będą trwałe i funkcjonalne, a dla członków zarządu - reprezentacyjne - powinny być luksusowe. Obecnie większą popularnością cieszą się warianty sportowe. Modele z wyższej półki oferują nie tylko doskonałą dynamikę jazdy, ale także wysoki komfort dzięki pakietom wyposażenia spełniającym najwyższe standardy na rynku. Sprawdź samochody sportowe 2022/2023 w leasingu na stronie https://vehis.pl/przeznaczenie/sportowy

Nie dziwi więc fakt, że wiele samochodów sportowych kupowanych jest właśnie w ten sposób. BMW, Ford czy Audi to jedne z najchętniej wybieranych marek przez rodzimych przedsiębiorców decydujących się na leasing samochodów osobowych. Nowoczesne modele to nie tylko szybkie pojazdy dobrej jakości, ale również komfortowe i funkcjonalne.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!