|   | 

Dom

Pomysłowe rozwiązania oświetlenia w kuchni!

Podczas sporządzania projektu zabudowy kuchennej, warto skupić się na oświetleniu – jego rodzaju, rozmieszczeniu oraz liczby punktów. Jest to istotny aspekt pomieszczenia, ponieważ to właśnie wokół niego kręci się codzienne życie domowników. Nowoczesność przemawiająca poprzez doświetlanie wnętrz szafek, zlewozmywaka czy szuflad sprawia, iż innowacyjna kuchnia jest pomysłowym rozwiązaniem, które doceni każdy minimalistyczny esteta!

Wyjątkowe pomieszczenie

Kuchnia to istotne pomieszczenie każdego domu i mieszkania. Niezależnie od tego, czy jesteś studentem, rodzicem, pracownikiem korporacji, nie możesz zaprzeczyć, że to właśnie w tej przestrzeni spędzasz najwięcej czasu. Tu przygotowujemy pyszne posiłki, odrabiamy lekcje, czytamy poranną gazetę – życie rodzinne i towarzyskie w kuchni wręcz kwitnie. W związku z tym jej aranżacja nie powinna skupiać się wyłącznie na komforcie i funkcjonalności, ale również na stworzeniu przytulnego charakteru.

Wiele osób błędnie myśli, że dobranie odpowiednio dopasowanych elementów wyposażenia uczyni z kuchni charakterną przestrzeń. Istotną rolę w tym pomieszczeniu odgrywa bowiem oświetlenie. Dlaczego? Inną lampę wykorzystamy do przygotowania posiłku, a inne źródło światła do oświetlenia szafek, czy podkreślenia klimatu. Aktualne rozwiązania z powodzeniem wdrażane przez projektantów wnętrz zaskakują pomysłowością i oryginalnością. Dlaczego więc z nich nie skorzystać?

Moc i barwa światła ma duże znaczenie

Zanim przystąpisz do wykańczania kuchni oświetleniem, sprawdź sklep z lampami Azzardo.com.pl. Tam natkniesz się na nowoczesne rozwiązania, które są komfortowe nie tylko do pracy, ale również popołudniowego relaksu przy kawie.

W kuchni najwięcej czasu spędzamy przy blatach – to tam kroimy aromatyczne zioła i mięso. Na nich również przygotowujemy ciasto do naleśników, przelotnie spoglądamy na książkę kucharską. W związku z tym warto wybrać oświetlenie, które nie wpłynie na zmianę ogólnych barw światła lamp już zamontowanych. Ciepła barwa światła charakteryzuje się żółtym odcieniem, często wpadającym w subtelny pomarańcz – to natomiast sprawia, iż kuchnię widzimy jako słoneczne odniesienie do egzotycznych plaż. Światło zimne natomiast zabarwia całą przestrzeń na kolor niebieski – to męcząca barwa szczególnie dla oczu. Warto więc zdecydować się na ton światła pomiędzy 3000 kelwinów a 5000 kelwinów.

Przy okazji należy również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane blaty. Jeśli jest szklany lub kamienny, wiedz, że światło w nim będzie się odbijać. Projektanci wnętrz podpowiadają, aby zastosować pewien trik – wykorzystanie mlecznych pokryw na oprawach sprawi, iż źródło światła umieszczone tuż nad blatem się rozproszy.

Dekoracyjne oświetlenie punktowe

Ostatnim hitem wśród minimalistycznych estetów jest zastosowanie w kuchni oświetlenia punktowego. To nie tylko chętnie odnajdzie się we wnętrzach szafek lub szuflad, ale również spełni fantastyczną funkcję dekoracyjną. Światło zamontowane w środku szuflad jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem – uruchamiane podczas otwierania, oświetla wszystkie istotne punkty, a przede wszystkim rzecz, po którą właśnie sięgaliśmy. 

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!