|   | 

Dom

Na co zwrócić uwagę wybierając wieszak do przedpokoju?

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia każdego przedpokoju jest wieszak. Dzięki niemu najczęściej używane okrycia wierzchnie możemy mieć zawsze pod ręką. Jak jednak wybrać to akcesorium, aby spełniło swoją funkcję?

Jaki wieszak do przedpokoju?

Optymalnie dobrany wieszak pozwoli nam uporządkować przestrzeń i sprawi, że nawet niewielki przedpokój, w którym nie ma dużo miejsca, będzie w pełni funkcjonalny. Podczas aranżacji przedpokoju liczy się jednak nie tylko to, czy wnętrze jest praktyczne. Nie możemy bowiem zapominać, iż pomieszczenie to stanowi wizytówkę domu (mieszkania). Musi zatem mieć elegancki wystrój, a wieszak to jeden z tych elementów, który od razu rzuca się w oczy. Warto zatem zadbać o jego elegancki wygląd.

Rynkowa oferta wieszaków jest niezwykle zróżnicowana. W sieci znajdziemy nawet poradniki, jak w paru krokach samodzielnie wykonać ten element wyposażenia przedpokoju, co jest opcją szczególnie polecaną miłośnikom majsterkowania. Wybierając wieszak, możemy zdecydować się na jedną z dwóch opcji:

  • wieszak stojący – będzie odpowiedni, jeżeli do dyspozycji mamy większą przestrzeń. Wówczas wieszak na nóżce na pewno nie zagraci przedpokoju oraz nie zaburzy ciągu komunikacyjnego. Decydując się na to rozwiązanie, warto zadbać, aby konstrukcja wieszak umożliwiała pozostawienie na nim nie tylko kurtek i innych okryć, ale również parasolek, kapeluszy czy też torebek. W ten sposób o wiele łatwiej będzie nam zadbać o porządek w przedpokoju.

    Z uwagi na fakt, iż wieszak stojący zajmuje przestrzeń podłogową, nie sprawdzi się w przypadku niewielkich przedpokojów. Zabierze bowiem wolne miejsce i może utrudniać komunikację. Decydując się na to rozwiązanie, zwróćmy uwagę na jego podstawę. Musi być ona solidna i stabilna, co zmniejszy ryzyko ewentualnego przewrócenia się wieszaka pod naporem ubrań lub w wyniku przypadkowego potrącenia.

    Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych wieszaków. Najpopularniejsze są te o prostej konstrukcji. Sprawdzają się one szczególnie dobrze, jeżeli w przedpokoju oprócz wieszaka znajduje się także pojemna szafa, w której przechowujemy większość odzieży wierzchniej. Gdy zaś nie mamy dodatkowego mebla, możemy zdecydować się na bardziej rozbudowany wariant z wieloma haczykami. Jeśli chcemy zachwycić gości niepowtarzalnym wyglądem wieszaka, wybierzmy model o fantazyjnym kształcie,

  • wieszak ścienny – jest polecany zwłaszcza w wąskich, małych i nieustawnych przedpokojach. Nie zabiera bowiem miejsca na podłodze, przez co nie rodzi żadnych problemów ze swobodnym przemieszczaniem się. Jego kolejną zaletą jest niezwykle praktyczna konstrukcja, która pozwala nie tylko wieszać odzież wierzchnią, ale również czapki, torebki, kapelusze czy też parasole.

    W tej roli doskonale odnajduje się wieszak ścienny wyposażony w półkę. Możemy na niej położyć ozdobne pudła lub kosze, w których ukryjemy czapki, szaliki, rękawiczki oraz inne elementy garderoby.

    Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, że jeżeli w przedpokoju znajduje się pojemna szafa, wieszak ścienny może mieć jedynie kilka haczyków, na których wieszać będziemy najpotrzebniejszą odzież wierzchnią. Dzięki takiemu zabiegowi nie zagracimy przestrzeni i utrzymamy w niej porządek.

Wieszaki do przedpokoju – jakie materiały?

Na estetykę wieszaka duży wpływ ma materiał, z którego został wyprodukowany. Dużą popularnością cieszą się modele drewniane i metalowe. Są one trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz pięknie się prezentują. Mogą mieć ciekawe formy, a dzięki zróżnicowanemu designowi pasują zarówno do wnętrz klasycznych, jak i urządzonych w nowoczesnym stylu. Muszą jednak być odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią.

Ciekawym rozwiązaniem są wieszaki plastikowe. Pamiętajmy jednak, że decydując się na wariant stojący, musimy liczyć się z jego ograniczoną stabilnością.

Wybierając wieszak do przedpokoju, należy go dopasować nie tylko do tego, jak dużo ubrań będziemy na nim wieszać, ale również do metrażu pomieszczenia. W przeciwnym razie może on utrudniać swobodną komunikację oraz sprawiać, że do wnętrza wkradnie się nieporządek.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!