|   | 

Pożyczka na jesienny remont

Większość osób za najlepszy czas do zmian uznaje nowy rok – jest to zresztą bezpośrednio powiązane z postanowieniami noworocznymi. Po co jednak czekać do stycznia, skoro można coś zmienić już jesienią? To dobry czas np. na remont – zazwyczaj jest jeszcze na tyle ciepło, że można pomalować ściany w całym mieszkaniu bez obaw, że późniejsze wietrzenie pomieszczeń przyprawi o prawdziwe dreszcze.

Niektórzy mogą krytykować pomysł jesiennego remontu ze względu na brak środków finansowych; w końcu wiele rodzin posyła swoje dzieci do szkoły i musi zapewnić im przybory niezbędne do nauki. Uzyskanie dodatkowych środków finansowych nie powinno być jednak problemem; wystarczy wziąć niewielką pożyczkę.

Pożyczka na remont, czyli dlaczego nie warto odkładać na później

Ludzie mają tendencję do ciągłego odkładania. Na przykład widzą, że należy już odmalować ściany, ale odwlekają to – bo za zimno, bo teraz trzeba zrobić coś innego, bo nie ma pieniędzy. Każda wymówka wydaje się dobra, jednak problem wciąż nie pozostaje rozwiązany, nawet, jeśli na pozór jest błahy. Skoro jednak chodzi o drobiazgi, rzeczy, które można zrobić od ręki – to dlaczego jest to wciąż odkładane? Problemem, paradoksalnie, nie powinien być brak funduszy, chociaż to właśnie na ten argument powołuje się sporo osób. Remont, który pozwoli odświeżyć mieszkanie i wymienić parę najpotrzebniejszych rzeczy nie musi być kosztowny. I nie chodzi wcale o to, by mieć już gotowe, od dawna odłożone na ten cel środki pieniężne. Wystarczy niewielka pożyczka, taka, którą będzie można potem spłacić w ciągu miesiąca czy dwóch. I nie ma się co oszukiwać – odkładanie czegoś na później (na przykład tego nieszczęsnego remontu) wcale nie zagwarantuje, że za jakiś czas sytuacja ulegnie diametralnej poprawie i zabraknie jakichkolwiek wymówek.

Pożyczka online: nie bój się nowych rozwiązań

Osoby, które do tej pory miały dość konserwatywne podejście do pożyczek (czyli uważały, że najlepiej w ogóle z nich nie korzystać), ale jednak ostatecznie zdecydowały się na zaciągnięcie zobowiązania, mogą wybrać opcję pożyczki online. Pożyczanie przez Internet jest całkowicie bezpieczne, a w dodatku – szybkie i wygodne. Wystarczy dostęp do sieci. Nie trzeba opuszczać domowego zacisza i bać się utknięcia w kolejce na długie godziny.

Jesienny remont: ile wziąć, by starczyło na wszystko?

To zależy od kilku czynników. Po pierwsze- co ma obejmować remont? Jedynie odświeżenie pomieszczenia (lub całego mieszkania), czy może jednak gruntowną zmianę wystroju wnętrza? W pierwszym przypadku wystarczy zakup farby, akcesoriów malarskich, można pomyśleć także o przedmiotach dekoracyjnych czy narzutach, co nie powinno pochłonąć zbyt wiele funduszy. A to oznacza, że najlepszym rozwiązaniem będzie niewielka pożyczka krótkoterminowa.

Gdzie pożyczać?

Część osób może być przekonana jedynie do zaciągania kredytów w bankach. Alternatywą jest pożyczka w instytucji pozabankowej, zwłaszcza wspomniana już szybka pożyczka online. Jest to wygodne rozwiązanie, umożliwiające uniknięcia długich kolejek i żmudnych formalności. Przed wyborem pożyczkodawcy warto dokładnie sprawdzić informacje na jego temat, a także zapoznać się z informacjami, które umieścił na stronie. Ważne, by zasady pożyczki zostały przedstawione jasno i czytelnie; dzięki temu potencjalny Klient może mieć pewność, że zawrze umowę w pełni świadomie, na poznanych i zaakceptowanych przez siebie zasadach.

Szybka pożyczka krótkoterminowa w wonga.pl

Jedną z instytucji, która udziela pożyczek, jest wonga.pl. W jej ofercie można znaleźć zarówno pożyczki krótkoterminowe jak i ratalne. Pierwsza opcja zakłada, że Klient może uzyskać do 1500 zł pożyczki (a nowy Klient, czyli osoba po raz pierwszy korzystająca z usług firmy – nawet 2500 zł). Maksymalny okres spłaty wynosi 60 dni; to na ogół wystarczająca ilość czasu, by móc spłacić zobowiązanie. Interesująco przedstawia się koszt pożyczki – nowi Klienci zapłacą tylko…10 zł. Jak wygląda proces zaciągania zobowiązania? Klient wchodzi na stronę główną serwisu (https://www.wonga.pl) , wybiera interesującą go opcję (czyli w tym wypadku- pożyczkę krótkoterminową), następnie kwotę i okres spłaty (oczywiście nie przekraczające górnej granicy podanej przez firmę). Kolejny krok to wypełnienie formularza z podstawowymi danymi osobowymi; na jego podstawie wonga.pl najpierw weryfikuje dane Klienta, a następnie sprawdza jego historię kredytową w BIK i biurach informacji gospodarczej. To bardzo ważny krok, upewniający Klienta w przekonaniu, że instytucja działa w pełni profesjonalnie i nie chce narażać na straty ani siebie, ani swych Klientów poprzez zawarcie umowy z osobą o złej historii kredytowej.

I na koniec…

Po wysłaniu formularza należy poczekać, aż proces weryfikacyjny dobiegnie końca i zostanie podjęta decyzja o ewentualnym przyznaniu pożyczki. Jeżeli tak się stanie, Klient zawiera umowę z firmą (także elektronicznie!) i czeka, aż na jego konto wpłyną środki pochodzące z zobowiązania. Czasami może trwać to zaledwie kilkanaście minut, najczęściej jednak przelew dochodzi do Klienta jeszcze tego samego dnia (lub nazajutrz rano, w zależności od godzin sesji wychodzących i przychodzących). Podsumowując krótko - na drugi dzień od pozytywnego rozpatrzenia wniosku można już zmierzać do sklepu budowlanego, by kupić wszystko, co jest niezbędne do wymarzonego, jesiennego remontu. 

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!