|   | 

Atrakcyjna lokata dla twojej firmy – pomnóż zyski wypracowane przez firmę

Prowadząc domowy budżet, z pewnością doskonale wiesz, co zrobić z zaoszczędzonymi kwotami. A czy wiesz, jak inwestować pieniądze prowadzonej firmy? Najmniej ryzykownym rozwiązaniem jest założenie lokaty bankowej.

Jak się okazuje, lokaty bankowe to produkty cieszące się największą popularnością wśród klientów indywidualnych, jeżeli chodzi o produkty oszczędnościowe. Warto jednak wiedzieć, że korzystać z nich mogą zarówno osoby fizyczne, jak i przedsiębiorcy. Jeżeli zatem prowadzisz działalność gospodarczą, a na firmowym koncie pojawiła się nadwyżka, to może warto ją pomnożyć?

Na rynku brakuje lokat długoterminowych, a…

…krótkoterminowe są dobrze oprocentowane. Ponieważ to właśnie te w ostatnim czasie cieszą się szczególnym zainteresowaniem klientów, to banki oferują przede wszystkim lokaty, które można założyć od miesiąca do pół roku. Z twojego punktu widzenia – jako przedsiębiorcy – to doskonała wiadomość, bo oznacza tyle, że możesz pomnożyć środki bez konieczności utraty dostępu do nich na długi czas.

Aby wybrać korzystną dla siebie lokatę bankową, powinieneś zapoznać się z ofertą poszczególnych banków. Nie masz na to czasu? A czy zakładając rachunek firmowy, skorzystałeś może z tego rankingu: https://www.ideabank.pl/ranking-kont-bankowych? Dobrze, abyś miał świadomość, że najlepszą lokatę również szybko wybierzesz, korzystając z aktualnego rankingu takich produktów. Przykładowe zestawienie lokat znajdziesz pod tym adresem: https://www.ideabank.pl/ranking-lokat-bankowych.

Czym się kierować, wybierając lokatę bankową?

Czy zakładałeś kiedyś lokatę bankową? Jeżeli tak, to z pewnością wiesz, że istotne są:

  • Wysokość oprocentowania . Od tego czynnika zależy, ile zarobisz. Im wyższe oprocentowanie, tym lepiej;
  • Rodzaj oprocentowania. Musisz mieć świadomość, że w ofercie banków znajdziesz lokaty z oprocentowaniem stałym i zmiennym. W pierwszym przypadku szybko wyliczysz, ile zarobisz. Jeżeli zdecydujesz się na lokatę z oprocentowaniem zmiennym, to sprawa nie jest tak oczywista, bo wysokość oprocentowania zależy m.in. od wysokości stóp procentowych;
  • Ograniczenia. Niektóre banki ograniczają dostęp klientom do niektórych lokat bankowych, proponując ich założenie jedynie tym osobom, które jeszcze nie korzystały z usług banku.

Jak widzisz, jest kilka kwestii, na które musisz zwrócić uwagę. Tylko wówczas, gdy przyłożysz się do wyboru lokaty, faktycznie zarobisz.

Pieniądze na lokacie i niespodziewane wypadki? Bez paniki!

Zerwanie umowy o prowadzenie lokaty bankowej oznacza, że nie otrzymasz wypracowanych odsetek. Co zrobić, gdy oszczędności firmowe znajdują się na lokacie, a w firmie pojawiły się niespodziewane wydatki? Rozwiązaniem może być tani kredyt bankowy. Z pewnością masz świadomość, że oferty kredytów bankowych również różnią się między sobą. Z tego względu ponownie powinieneś skorzystać z rankingu.

Twoja firma działa na rynku od niedawna i obawiasz się, że nie każdy bank ci zaufa? Musisz wiedzieć, że są banki udzielające pożyczek przedsiębiorcom od pierwszego dnia działalności – szczegóły znajdziesz pod tym adresem: https://www.ideabank.pl/kredyt-firmowy-na-start-od-1-dnia-dzialalnosci.

Wybierając kredyt z atrakcyjnym oprocentowaniem, możesz szybko pokryć niespodziewane wydatki. Po otrzymaniu pieniędzy z lokaty, będziesz mógł szybko spłacić swoje zobowiązanie. Uboczną korzyścią takiego rozwiązania jest budowanie historii kredytowej firmy. Mając pozytywną, nie będziesz miał problemu z otrzymaniem kredytu w przyszłości.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!