|   | 

Tanie soczewki kontaktowe

Z jakimi kosztami wiąże się noszenie soczewek kontaktowych na co dzień? Czy wybierając tańsze produkty, tracimy na jakości lub na bezpieczeństwie naszego wzroku? Wielu użytkowników soczewek kontaktowych zmaga się z podobnymi wątpliwościami, zwłaszcza, jeśli przez sytuację życiową są zmuszeni do cięcia kosztów. Ale nie zawsze tak jest! Niektórym osobom lepiej sprawdzają się tańsze soczewki, niż te z górnej półki – i tu nie ma reguły, bo wszystko zależy od indywidualnych potrzeb.

Noszenie soczewek kontaktowych – jakie to koszty?

Soczewki kontaktowe to świetna alternatywa dla okularów korekcyjnych i bardzo często sprawdzają się o wiele lepiej w niektórych sytuacjach, gdzie okulary są ograniczeniem. Chętnie sięgają po nie zwłaszcza osoby aktywne, sportowcy, miłośnicy pływania, podróżowania, ale i też ci, którzy nie przepadają za okularami. Wbrew pozorom, koszt codziennego noszenia soczewek może być zaskakująco przystępny, bo wiele zależy od tego, na jaki produkt się zdecydujemy. Tutaj do najbardziej ekonomicznych rozwiązań należy kupowanie soczewek w większych opakowaniach, zaopatrywanie się w nie poprzez sklepy internetowe oraz skupienie się na soczewkach miesięcznych. W przypadku soczewek sferycznych (które są przeznaczone dla krótkowidzów lub dalekowidzów), cena za sztukę zaczyna się od 8 złotych, więc przy kalkulacji całorocznej daje to koszt 192 złote, przy czym dodatkowo należy doliczyć akcesoria do soczewek, czyli pojemniczek (najlepiej 12) oraz płyn do pielęgnacji (używając większej pojemności przez rok wystarczają 3-4 buteleczki). Soczewki toryczne (czyli te przeznaczone dla osób z astygmatyzmem, http://www.swiatsoczewek.com/soczewki-toryczne są nieco droższe, co jest związane z bardziej skomplikowaną konstrukcją soczewki, a za sztukę zapłacimy od 18-20 złotych. W kalkulacji droższe są także soczewki jednodniowe, po które sięgają najczęściej alergicy lub osoby z bardzo wrażliwymi oczami. Jeśli potrzebujesz soczewek tylko np. w wypadku treningów na siłowni czy wizyt na basenie (2-3 razy w tygodniu), to z pewnością soczewki jednodniowe wypadną korzystnie. Zdecydowanie warto też śledzić na bieżąco ulubione sklepy internetowe i wypatrywać promocji i rabatów. Podsumowując, noszenie soczewek kontaktowych wcale nie musi znacząco wpływać na domowy budżet, a oprócz kalkulacji kosztów weźcie też pod uwagę wszystkie zalety, jakie płyną z ich użytkowania.

Soczewki kontaktowe dla oszczędnych

Czy wybierając tańsze soczewki tracimy na jakości lub mamy większe ryzyko infekcji oka? Nic z tych rzeczy. Wszystkie soczewki kontaktowe dostępne na polskim rynku są bezpieczne i zdrowe dla narządu wzroku. Sam produkt klasyfikowany jest jako wyrób medyczny, co oznacza, że przed trafieniem na sklepowe półki musi przejść szereg badań i spełnić wymagające restrykcje. Niezależnie od ceny, soczewki są zatem bezpieczne dla oczu. Kluczową kwestią w uniknięciu infekcji oczu jest stosowanie się do zasad pielęgnacji soczewek, czyli zachowanie odpowiedniej higieny, regularna wymiana płynu do soczewek w pojemniczku, noszenie soczewek zgodnie z ich przeznaczeniem, np. soczewki miesięczne przeznaczone do trybu dziennego używa się od rana do wieczora przez maksymalnie 30 dni, a nie 35 czy 40. Na problemy ze wzrokiem składa się zatem szereg różnych zachowań, a nie cena produktu. Którzy producenci robią soczewki dla oszczędnych? W zasadzie każdy producent posiada w swojej linii wersję Basic, która jest tańsza od pozostałych. Z popularnych budżetowych soczewek na rynku można znaleźć np. soczewki Soflens, dostępne w wersji miesięcznej i jednodniowej, zarówno dla krótkowidzów i dalekowidzów, jak i dla astygmatyków. Soczewki Soflens59 produkowane przez firmę Bauch&Lomb są wykonane z hydrożelu (Hilafilcon B), który cechuje się dużym uwodnieniem (59%) i poziomem nawilżenia. Produkt ceniony jest za komfort użytkowania, a wysokie uwodnienie chroni przed nadmiernym odkładaniem się osadów białkowych, dzięki czemu można liczyć na ostry obraz. Soczewki wykonano w technologii UniFit, która ma ułatwiać ich aplikację, dlatego często polecane są początkującym użytkownikom. Natomiast soczewki Soflens38 są odpowiednim wyborem dla osób bardzo oszczędnych – charakteryzuje je ultracienka konstrukcja, poziom uwodnienia na poziomie 38% i trwały materiał, z którego są wykonane – hydrożel Polymacon.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!