|   | 

Czy skórzane portfele są drogie?

portfele skórzane

Portfele skórzane to taki przedmiot, który jest wykorzystywany praktycznie każdego dnia i to wielokrotnie. Z tego powodu powinien być należycie trwały i to co najważniejsze również funkcjonalny. Będzie najlepiej, gdy zdecydujemy się na skórę naturalną. Oczywiście w czasie zakupów ważna będzie także cena wybranych produktów. wbrew pozorom skórzane portfele nie są jakoś szczególnie dużym wydatkiem jak to się działo jeszcze kilka lat temu. W tym momencie rynek daje nam rzeczywiście szeroką listę produktów z zakresu galanterii skórzanej, których produkowaniem będzie się zajmować wiele firm. Można tam również szukać dla siebie czegoś interesującego.

Rekomendacja redakcji: Portfele skórzane damskie >>

Należy się jednak nieco rozejrzeć i w sprzedaży będziemy w stanie wybrać naprawdę sporo dobrych produktów. jest tutaj jednak pewna zależność, że za wyższą cenę będziemy mieli też lepszą jakość, ale jeśli nawet cena będzie niższa jest szansa na to, że produkt będzie dobry jakościowo. Najczęściej będzie wykonany ze ścinków skóry licowej, która będzie stosunkowo cienka i z tego powodu mniej wytrzymała. Także wykonanie nie będzie doskonałe i wykończenie będzie gorsze jakościowo. W ten sposób trzeba się liczyć z tym, że krócej będziemy używać takiego produktu. 

Jaka skóra jest najlepsza?

Mamy przynajmniej kilka rodzajów skór, z których przygotowuje się portfele. Skóra włoska, która jest naturalnie garbowana jest często wybierana. Poddawana jest lakierowaniu ale mimo tego, że jest lekka i wytrzymałą będzie dzięki temu udoskonalona. Skóra bydlęca oraz cielęca to najczęściej stosowane rozwiązanie. Jeśli chodzi o zamsz na pewno będzie on dobrze wyglądać, ale trzeba wiedzieć, że bez starannej pielęgnacji będzie się szybko niszczyć i przecierać. Takie skóry jak z krokodyla czy węża są dość rzadko spotykane, ale mogą się pojawić. Jednak, gdy chcemy je kupować możemy zachwycać się estetyką, ale trzeba także sprawdzić czy jest to produkt przygotowany przy uwzględnieniu istotnego dokumentu konwencja o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem.

 

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!