Czy MG jest dobrym samochodem?
Historia marki MG: od klasyki po nowoczesność Marka MG, czyli Morris Garages, ma długą i barwną historię, która sięga początku XX wieku...
Auto poleasingowe jest zwykle co najmniej kilkanaście procent tańsze, niż identyczny samochód kupiony od osoby prywatnej. I choć jego stan techniczny nierzadko pozostawia sporo do życzenia, to jednak nie brakuje też atrakcyjnych egzemplarzy w dobrej cenie. Gdzie szukać samochodów poleasingowych na sprzedaż?
Auta poleasingowe to ciekawa opcja dla tych, którzy są zainteresowani zakupem pojazdu w atrakcyjnej cenie, a jednocześnie potrafią wykazać się cierpliwością w poszukiwaniu naprawdę dobrych ofert. Powinni mieć je na uwadze przede wszystkim przedsiębiorcy, ale również osoby prywatne, czy też firmy specjalizujące się w handlu samochodami, które chciałyby odsprzedać je z zyskiem. Co istotne jednak, każda ze wspomnianych grup ma tutaj do dyspozycji nieco inne opcje zakupowe. Wyjaśniamy, jakie podmioty i gdzie mogą szukać aut poleasingowych.
Auta poleasingowe – aukcje wewnętrzne pracodawców
W uprzywilejowanej pozycji są pracownicy dużych przedsiębiorstw, które korzystają z floty pojazdów w ramach leasingu. Zdarza się bowiem, że takie samochody, po zakończeniu umowy leasingowej, są wykupowane przez firmę, a później trafiają na wewnętrzne aukcje. Pochodzą one z pewnego źródła, a przy tym są regularnie serwisowane (najczęściej w ASO).
Pracownicy firmy doskonale orientują się, w jaki sposób było użytkowane auto i czy jego zakup będzie faktycznie atrakcyjny. Głównym mankamentem takiej opcji jest niewielki wybór modeli; poza tym, dostępne egzemplarze pojazdów, mimo młodego wieku, mogą być już mocno wyeksploatowane.
Auta poleasingowe z komisów i salonów
Większy wybór aut poleasingowych oferują prywatne komisy i salony firmowe z działami sprzedaży pojazdów używanych. Obydwie opcje dostępne są dla osób prywatnych oraz przedsiębiorców, ale trzeba mieć na uwadze, że występują pomiędzy nimi istotne różnice.
W salonach samochodowych można znaleźć auta poleasingowe w dobrym stanie technicznym i z kompletną dokumentacją. Stanowią pewny i bezpieczny zakup (czasem udzielana jest nawet 6-miesięczna gwarancja), ale co do zasady są niestety relatywnie drogie.
W przypadku prywatnych komisów oferta jest mocno zróżnicowana, przy czym dominują pojazdy, które jak na swój wiek mają wysoki przebieg i niezadowalający stan techniczny. Mogą one zainteresować głównie tych, którzy szukają taniego środka transportu i nastawiają się na jego relatywnie krótkie użytkowanie. W praktyce jednak, trudno jest tu znaleźć naprawdę dobrą ofertę, a wiele sprzedawanych aut wymaga doinwestowania.
Samochody poleasingowe sprzedawane przez leasingodawców
Przedsiębiorcy, w przeciwieństwie do osób prywatnych, mają do dyspozycji bardziej atrakcyjne cenowo rozwiązanie: oferty wystawiane bezpośrednio przez leasingodawców. W Polsce, łącznie kilkanaście firm leasingowych i banków oferuje sprzedaż aut poleasingowych za pośrednictwem swoich platform internetowych. By móc korzystać z danego serwisu aukcyjnego trzeba najpierw zarejestrować się w jego systemie. Po zalogowaniu się do usługi można wygodnie przeglądać oferty sprzedaży aut poleasingowych i składać propozycje ich zakupu.
Warto zauważyć, że platformy leasingodawców pozwalają łatwo przeanalizować opłacalność poszczególnych ofert, jak również szybko i bezpiecznie dokonać zakupu samochodu. Powyższe kwestie oraz duży wybór pojazdów sprawiają, że dla wielu przedsiębiorców stanowią one najkorzystniejszy sposób nabycia środka transportu. Sprawdzają się zarówno w przypadku niewielkich firm, jak i podmiotów, które chcą nabyć kilka czy kilkanaście pojazdów.
Ogólnoeuropejska platforma z autami poleasingowymi
Pojazdy używane w wygodny sposób mogą kupować również dilerzy i handlowcy, którzy specjalizują się w sprzedaży samochodów. Dzięki ogólnoeuropejskiej platformie internetowej ADESA, mają oni dostęp do kilku tysięcy ofert z różnych krajów europejskich. Pozwala ona nabywać auta poleasingowe z Niemiec, Holandii, Francji, Włoch czy Polski – wśród nich są modele osobowe i dostawcze oraz furgonetki. Za pośrednictwem serwisu można też kupić pojazdy uszkodzone, czy też samochody opodatkowane metodą marży. Jego zaletą jest również fakt, że ma wbudowaną wyszukiwarkę, która pozwala łatwo wyszukiwać interesujące użytkownika oferty: po marce samochodu, rodzaju nadwozia, roku produkcji, cenie lub przebiegu.
Platforma ADESA to również fachowa wiedza z obszaru sprzedaży transgranicznej, jeden partner do współpracy, a także rozwiązania z zakresu transportu, dostaw i finansowania zakupu pojazdów. Więcej na temat szczegółów jej działania można przeczytać pod adresem: https://www.adesa.eu/pl/home.
Artykuł sponsorowany
Historia marki MG: od klasyki po nowoczesność Marka MG, czyli Morris Garages, ma długą i barwną historię, która sięga początku XX wieku...
Świat motoryzacji stale ewoluuje, wprowadzając nowe technologie, wzornictwo i wydajność. W roku 2024 Kia Sorento, jedno z flagowych modeli marki...
Polacy rozważający zakup samochodu elektrycznego zostali poproszeni o wymienienie zalet, jakie dostrzegają w tego typu pojazdach. Odpowiedzi dają...
Plastik "piano-black" na samochodzie wygląda elegancko i dostojnie. Problemy pojawiają się jednak podczas jego użytkowania. Nie jest...
E-mail: sugestia@adssupport.pl
ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!