|   | 

Jak wybrać idealny krem?

Wypowiedź: dr hab n med Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier

Można kierować się zapachem, wyglądem opakowania, czytać skład lub testować różne produkty. Wybór odpowiedniego kremu do twarzy nie zawsze jest prosty. Powód? Różne typy urody i cery potrzebują innej pielęgnacji. Jest jednak kilka zasad, o których warto pamiętać wybierając kosmetyk.

Po pierwsze to używanie dwóch kremów: jeden na noc drugi na dzień.  Oczywiście ten pierwszy w swoim składzie powinien mieć filtry. Jakie?

- Musimy skórze pozwolić się bronić przed tym co wpływa na nas cały dzień. Bardzo ważne jest to, żeby w kremie na dzień był zawarty filtr przeciwsłoneczny. Jeżeli chodzi o parametry filtru, czy to jest 15, 20 to już nie ma takiego wielkiego znaczenia. To są podobne parametry protekcji – wyjaśnia dr hab n med Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier.

Krem na dzień może też niwelować niedoskonałości skóry. Niektóre z dostępnych na rynku kosmetyków mają w swoim składzie pigmenty. Kolejny krok to wybór odpowiedniego produktu do typu cery.

- Musimy wybrać krem, który skórę nawilży i odżywi. Błędem jest brak nawilżania skóry tłustej. To mit, że tłusta cera sama się nawilży. To nie o to chodzi. Krem nawilżający będzie powodował, że zmniejszy się nam utrata wody.  Skóra będzie się mniej wysuszała i przez to też paradoksalnie będzie produkowała mniej łoju, który w tej skórze tłustej jest takim problemem – dodaje dr hab n med Aleksandra Lesiak, dermatolog, ekspert marki Garnier.

Źródło: newsrm.tv

 

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!