|   | 

Termostat samochodowy - zasada działania

Termostat to bardzo ważny podzespół naszego samochodu. Jego zadaniem w układzie chłodzenia jest za sterowanie temperatury w ramach tego układu. W układzie chłodzącym wyróżniamy dwa obiegi : mały oraz duży. To właśnie zadaniem termostatu jest odpowiednie sterowanie płynem chłodzącym do jakiego układu zostanie przekierowany.

Gdy temperatura cieczy chłodzącej jest niższa niż 80 stopni celsjusza termostat kieruje płyn chłodzący układ jest zamknięty a płyn dostaje się do pompy wody. Jeśli temperatura przekracza 90 stopni celsjusza termostat się otwiera i kieruje płyn chłodzący do chłodnicy w celu jego ochłodzenia.

Awarie bądź nieprawidłowa praca całego układu mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na jazdę samochodem z możliwością jego przegrzania lub niedogrzania co będzie miało wpływ na zwiększeni ilości spalania w układzie.

Pamiętajmy o zapewnieniu prawidłowej pracy termostatu co przełoży się na bezawaryjną pracę naszego silnika i całego samochodu.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!