|   | 

Dom

Co kupić na Dzień Ojca?

 

Dzień ojca jest tylko raz w roku, choć ojcem jest się przecież przez cały rok, ale właśnie w tym dniu można celebrować tę okoliczność i obdarować rodzica dobrze wybranym prezentem. Co kupić ojcu z tej okazji?

Kupowanie prezentów to trudne przedsięwzięcie, a szczególnie wówczas, gdy odkładamy tę kwestię na ostatnią chwilę. By uniknąć nerwowego biegania po sklepach tuż przed konkretną okazją, warto zastanowić się już teraz, jaki prezent na dzień ojca będzie odpowiedni. Pomysłów może być wiele i warto uzależnić je od indywidualnych zainteresowań i preferencji rodzica. Poniżej prezentujemy garść uniwersalnych i ponadczasowych pomysłów na prezent da ojca:

  1. Perfumy lub męskie kosmetyki

Prezenty z tej kategorii sprawdzają się niemal w każdym przypadku. To uniwersalne i ponadczasowe upominki, które można wręczać na różne okazje – także na dzień ojca.

Męskie perfumy, wody perfumowane i toaletowe, a nawet wody po goleniu to świetny pomysł na prezent. Jeśli nie mamy pewności, jaki zapach będzie odpowiedni, warto sięgnąć po dość uniwersalną, rześką lub sportową kompozycję zapachową.

Jeśli chodzi o kosmetyki dla mężczyzn, to najbezpieczniejszym wyborem będzie zestaw kosmetyków w ładnym opakowaniu. Kupno męskiego kremu pod oczy czy peelingu do męskiej cery może być ryzykowne, ponieważ wielu mężczyzn preferuje kosmetyczny minimalizm.

  1. Galanteria skórzana

Nowy pasek, skórzany portfel lub saszetka na dokumenty to prezenty o wyjątkowo eleganckim i ponadczasowym charakterze. Można polecić je na dzień ojca niemal dla każdego. Wybierając galanterię skórzaną, warto zwrócić uwagę na jej jakość i estetykę wykonania, bo to kwestie widoczne już na pierwszy rzut oka.

Nowy portfel przyda się niemal na pewno, jeśli nie w momencie jego wręczania, to w późniejszym czasie. Warto sięgnąć po model, który posiada odpowiednią liczbę przegródek na karty płatnicze i karty klienta.

  1. Akcesoria komputerowe

Wielu ojców ucieszy się na widok nowej klawiatury, głośników lub podkładki pod mysz z ciekawym nadrukiem. Akcesoria tego typu warto dobrać do sposobu, w jaki obdarowywana osoba korzysta z komputera – nowe głośniki nie przydadzą się komuś, kto nie ogląda filmów i nie słucha muzyki na komputerze.

Jeśli wybieramy prezent dla ojca, który pracuje na laptopie, to dobrym pomysłem na upominek będzie torba na laptopa. Warto przy tym pamiętać, że torba na laptopa może mieć różnorodne wymiary, jak i sam laptop, dlatego należy przed zakupem upewnić się, jakie rozmiar torby będzie optymalny. Innym pomysłem na prezentowe akcesoria do laptopa jest lampka na USB albo dobrej klasy podstawka chłodząca.

  1. Książka lub płyta muzyczna

Zakup nowej powieści ulubionego pisarza albo biografii ulubionego sportowca to idealny pomysł na prezent, który będzie świetną pamiątką oraz przedmiotem, który sprawi obdarowywanej osobie wiele radości. Najbezpieczniej jest sięgać po nowości wydawnicze, bo istnieje niewielkie ryzyko, że już zostały kupione i przeczytane, co może się zdarzyć, jeśli wybierzemy książkę sprzed lat. To samo tyczy się płyt muzycznych ulubionych wykonawców. Warto sięgać po nowości, ale nie tylko. Jeśli możemy przejrzeć zgromadzoną kolekcję ojca, to warto to uczynić i dokupić brakującą płytę ulubionego muzyka lub zespołu.

  1. Bilety do kina, na koncert lub na mecz

Prezenty nie muszą być klasycznymi przedmiotami, które można ładnie zapakować i owinąć wstążką. Upominkiem na dzień ojca może być wspólny wypad na mecz albo sprezentowanie biletów na koncert lub do kina – wówczas to obdarowana osoba sama zadecyduje, z kim wybrać się na to wydarzenie. Przy zakupie biletów na konkretne wyjście warto upewnić się, że w tym terminie nic nie będzie kolidowało z możliwością skorzystania z biletów.

Alternatywą dla zakupu biletów na konkretne wydarzenia jest zakup voucherów (na przykład do kina), które można będzie zrealizować w dłuższym okresie czasu. Zakup voucherów to dobry pomysł właśnie dlatego, że to ich posiadacz sam zdecyduje, na jaki film zechce się wybrać i w jakim terminie.

  1. Golarka elektryczna

Ciekawym pomysłem na prezent na dzień ojca będzie również golarka elektryczna. Możemy wybrać model z ruchomymi głowicami lub golarkę z folią golącą. Jeśli kupujemy ją dla osoby posiadającej określony typ zarostu, to warto wybrać model z nakładkami do trymowania zarostu.

Alternatywą dla golarki elektrycznej może być wysokiej klasy maszynka do golenia z wymiennymi końcówkami oraz zestaw kosmetyków do golenia. Warto sięgać po rozwiązania markowe, które nie podrażniają skóry i dokładnie golą zarost.

  1. Smakołyki

Kolejnym pomysłem na trafiony prezent na dzień ojca są produkty spożywcze. Nie chodzi, oczywiście, o zwykłe ciastka ze sklepu, ale o wyselekcjonowane produkty, jak dobrej jakości kawa, herbata, wino, mocniejsze trunki lub belgijskie czekoladki. Można również pokusić się o zakup kosza prezentowego lub skomponować tak okazałą paczkę samodzielnie.

Alternatywą dla gotowych produktów spożywczych jest ich samodzielne przygotowanie. W prezencie na dzień ojca można wręczyć własnoręcznie upieczone ciastka, tort lub innego typu smakołyki. 

 


Materiał zewnętrzny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!