|   | 

Dom

Wiosna w ogrodzie, czyli zabawy z dzieckiem

Wraz z nadejściem wiosny, zaczyna się również sezon na wychodzenie z domu i spędzanie czasu na podwórku. By zapewnić dziecku dobrze zorganizowany czas pełny wartościowych, rozwijających zabaw, warto się do tego wcześniej odpowiednio przygotować. By to osiągnąć, warto pomyśleć o zakupie odpowiednich zabawek i akcesoriów ogrodowych, dzięki którym dzieci będą mogły bawić się z rodzicami, rówieśnikami a nawet same, zdrowo spędzając czas na świeżym powietrzu, wyrabiając w sobie tym samym zdrowy nawyk pozostawania w ruchu i spędzają czasu na dworze.

Co robić z dzieckiem w ogrodzie?

W zależności od wieku dziecka, można z nich robić wiele różnych rzeczy. Wszystko zależy od waszych możliwości, wielkości ogrodu oraz zainteresowań malucha. Na początek warto zainteresować dziecko czymś, co sprawi mu przyjemność, by zachęcić je do wychodzenia na dwór. Później, gdy wyrobi w sobie nawyk, będzie można oferować maluchowi gry i zabawy, które nie tylko zapewnią ruch i rozrywkę, ale również inne dobre dla zdrowia wartości.

Dla najmłodszych dzieci warto pomyśleć o specjalnej bezpiecznej huśtawce, na której maluch będzie mógł się bujać, co jest jednym z ulubionych zajęć dzieci na podwórku. Warto również pokazywać maluchowi świat, różnego rodzaju rośliny, kwiaty, zwierzęta i owady, by oswajać je z przyrodą. Odpowiednie podejście do zewnętrznego świata sprawi, że dziecko nie będzie się panicznie mało owadów, dzięki czemu z pewnością będzie mu łatwiej w życiu.

W kwestii zabawek warto również wybrać pchacze, rowerki czterokołowe, dziecięce hulajnogi i inne sprzęty sportowe, które pomogą dziecku uczyć się chodzić i utrzymywać równowagę. Będzie to doskonały przedsmak przed nauką jazdy na prawdziwym, dwukołowym rowerze, a jednocześnie pozwoli pociechom oswajać się z zasadami i działaniem prowadzonych przez siebie pojazdów, dzięki czemu w przyszłości, wiedząc, jak się zachowywać, będzie poruszało się po ulicach bezpieczniej, co zminimalizuje zagrożenie przykrą sytuacją, taką jak wypadek. Dobrym rozwiązaniem jest również fotelik rowerowy, dzięki któremu możesz wybrać się z dzieckiem na wycieczkę, pokazując mu otaczający go świat w niezwykle ciekawej formie.

W przypadku starszych dzieci pole wyboru jest znacznie większe. Można wybierać spośród wielu ogrodowych zabawek, zarówno tych mniejszych i tańszych, jak również tych większych, które zajmą stałe miejsce w ogrodzie, umilając czas nie tylko dzieciom, ale też pozostałym domownikom.

Jakie zabawki do ogrodu kupić?

Mając ogród, można sobie pozwolić na wiele ciekawych przedmiotów umilających spędzanie czasu poza domem. Warto więc z nich skorzystać, by zapewnić sobie i dzieciom doskonałą rozrywkę. Wśród zabawek, które doskonale sprawdzą się w ogrodzie, warto wyróżnić takie produkty, jak:

  • Huśtawka z drabinkami – wykonane z drewna, metalu bądź plastiku będą doskonałym prywatnym placem zabaw dla twojej pociechy, z którego chętnie będzie korzystać. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że dziecko będzie miało zapewnioną odpowiednią dawkę świeżego powietrza i ruchu każdego ciepłego dnia, a ty możesz mieć je na oku, by nie musieć się martwić, że w trakcie zabawy coś mu się stanie. Tego typu zabawki montuje się na stałe, dlatego przed zakupem warto zmierzyć ogród i miejsce, w którym huśtawka miałaby stanąć, by mieć pewność, że na pewno się zmieści;
  • Zjeżdżalnia dla dzieci – może występować samodzielnie w różnych rozmiarach, jak również jako element placu zabaw, podobnie jak huśtawka z drabinkami. To doskonała zabawka, która zmotywuje malucha do wychodzenia na dwór i aktywności fizycznej. Dobrze dopasowana zjeżdżalnia będzie dla dziecka bezpieczna, a dzięki odrobinie inwencji twórczej będzie można połączyć ją z innymi zabawkami ogrodowymi, tworząc zachwycające konstrukcje, jak basen ze zjeżdżalnią;
  • Basen – basenów ogrodowych można znaleźć na rynku zabawkarskim wiele. Od prostych dmuchanych, których niewielkie rozmiary sprawią, że dziecko będzie mogło z nich korzystać również w domu czy na balkonie, po duże, profesjonalne, które staną się nieodłączną częścią ogrodu. Dzięki nim dziecko będzie chętnie wychodzić na dwór, szczególnie w upalne dni, by poczuć ulgę, jak również będzie miało okazję uczyć się pływać pod czujnym okiem rodziców w kontrolowanym środowisku, dzięki czemu będziesz się znacznie mniej martwić i pozwalać maluchowi rozwijać umiejętności na własną rękę, dzięki czemu szybciej zrobi postępy;
  • Trampolina ogrodowa – kolejna zabawka pobudzająca dzieci do ruchu i zachęcająca do wychodzenia na dwór. Dzięki zabezpieczeniom w postaci siatki dziecku nie grozi wypadnięcie przez nią, co sprawia, że nie musisz się martwić. Zakup bardziej profesjonalnej trampoliny sprawi zaś, że nie tylko maluch, ale również dorośli będą mogli korzystać z tego satysfakcjonującego akcesorium.

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!