|   | 

Czy da się usunąć żywicę z lakieru?

Zaschnięta żywica jest jednym z najczęściej występujących rodzajów zabrudzeń w okresie letnim. Jest ona bardzo trudna do usunięcia, przez co należy zdecydować się na jak najszybsze odseparowanie jej z lakieru. Im dłużej pozostanie ona na powierzchni lakieru tym trudniej będzie ją usunąć, a ponadto dojdzie do pojawienia się większej ilości szkód oraz stałych zmian. Tym samym należy zwracać uwagę na miejsce swojego parkowania, aby nie doszło skraplanie się żywicy na powierzchnię lakieru samochodowego. Tego typu zabrudzenia są niezwykle trudne do usunięcia, jednak wykorzystując kilka cennych wskazówek z sukcesem można się ich pozbyć.

Czy żywica niszczy lakier?

Żywica może zniszczyć lakier samochodowy jeżeli zostanie pozostawiona do wyschnięcia. Niestety usuwanie żywicy z lakieru jest stosunkowo trudnym procesem, który wymaga zastosowania specjalistycznych preparatów. Warto jednak jak najszybciej podjąć działania mające na celu usunięcie żywicy, aby nie doszło do trwałych zmian na powierzchni lakieru. Co więcej jeżeli dojdzie do zabrudzenia lakieru samochodowego żywicy nie należy usadzić przez mocne szorowanie gąbką, a tym bardziej zmywakiem kuchennym. Tego typu metody nie są skuteczne, a ponadto mogą pozostawić trwały ślady na powierzchni karoserii samochodowej. W dodatkowo istnieje wówczas bardzo wysokie ryzyko porysowania całego lakieru. Należy również pamiętać o tym, aby nie podejmować prób usuwania żywicy za pomocą żyletek, a także innych ostrych narzędzi. To również może doprowadzić do trwałego uszkodzenia lakieru, a także do utworzenia na jego powierzchni grubych rys. Następnie ciężko będzie je usunąć, co będzie miało bardzo negatywny wpływ na wygląd całego auta.

Jakie środki należy zastosować do usunięcia żywicy?

Decydując się na usuwanie żywicy z lakieru samochodowego warto do tego wykorzystać profesjonalne preparaty do czyszczenia. Co więcej jeżeli żywica jest świeża i nie zaschła jeszcze wówczas znacznie łatwiej można ją usunąć. Tym samym zaraz po zauważeniu śladów z żywicy na lakierze samochodowym należy bezzwłocznie podjąć próby ich usunięcia. W przypadku braku specjalistycznego preparatu do usuwania żywicy można zdecydować się także na wykorzystanie alkoholu izopropylowego. Służy on przede wszystkim do odtłuszczenia powierzchni. Co więcej alkohol izopropylowy doskonale rozpuszcza świeżą żywicę, a jednocześnie jest w pełni bezpieczny dla lakieru. Tym samym może być niezwykle pomocnym narzędziem w trakcie usuwania żywicy. Co więcej preparaty dostępne na rynku, które dedykowane są do usuwania żywicy z powierzchni lakieru sprawdzają się również doskonale podczas usuwania ptasich odchodów. Dodatkowo są one doskonałe także podczas czyszczenia innych zabrudzeń, nawet tych najbardziej trwałych. Najczęściej preparaty te opierają się na silnych rozpuszczalnikach, które muszą być jednak bezpieczny dla lakieru samochodowego.

Karoseria samochodu

Jak dbać o karoserię?

Na stronie internetowej detailingobsessed.pl/porady/txmn/jak-usunac-zywice-z-lakieru.html uzyskać można szereg cennych porad na temat prawidłowej eksploatacji samochodu, dbania o jego karoserii oraz wnętrze. Znajdują się tam również wysokiej jakości produkty, które służą do pielęgnacji samochodu a także jego konserwacji. Dostępne są one w bardzo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu łatwiej można będzie zadbać o karoserię swojego samochodu. Warto jednak zdecydować się na regularnie zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą na zachowanie atrakcyjnego wyglądu auta niezależnie od jego wieku. Przede wszystkim należy przygotować karoserię oraz lakier samochodu na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Powłoka lakiernicza bardzo często decyduje o wyglądzie estetycznym auta. Jednakże nie pełni one jedynie funkcji dekoracyjnej, gdyż pozwala zabezpieczyć karoserię przed działaniem czynników zewnętrznych. Lakier umożliwia zapewnienie ochrony karoserii przed korozją, zadrapaniami, zmatowieniem, odbarwieniami, a także niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Dlatego niezbędne jest regularne dbanie o lakier samochodowy z wykorzystaniem specjalistycznych środków. Przed przystąpieniem do zabiegów pielęgnacyjnych w zakresie ochrony karoserii auta należy dokładnie umyć samochód. Warto pamiętać również że myjnia automatyczna może powodować zarysowania na powłoce lakierniczej, zatem znacznie lepszym rozwiązaniem będzie mycie bezdotykowe. Jest ono co prawda nieco bardziej uciążliwe, jednak ogranicza możliwość uszkodzenia lakieru. Następnie można zdecydować się na polakierowanie na kierunku, woskowanie karoserii, a także nakładanie na nią środków impregnujących.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!