|   | 

PlayStation czy Xbox ? - Wybieramy najlepszą konsolę do gier

Wśród graczy często możemy spotkać najróżniejsze spory. Spory te dotyczą najlepszej ich zdaniem gry, a także sprzętu do grania. Podczas niejednego spotkania możemy spotkać się ze zwolennikiem tradycyjnych pecetów oraz zwolennikiem konsol.

Co więcej, nawet wśród graczy konsolowych istnieje spór o to, które urządzenie jest lepsze do grania. W poniższym artykule przyjrzymy się więc bliżej konsolom PlayStation oraz X Box. Które tych urządzeń zapewnia lepsze doznania oraz więcej rozrywki dla gracza?

Przede wszystkim gry

Bez wątpienia nawet najlepsze podzespoły w środku obudowy nie będą miały większego znaczenia, jeżeli producent konsoli nie dostarczy graczom szerokiego asortymentu dostępnych gier. O ile PlayStation istnieje na rynku dłużej niż seria konsol Xbox, ta druga konsola może czerpać z tytułów, które wcześniej wychodziły za pośrednictwem takiego giganta, jakim jest Microsoft. Z drugiej strony PlayStation oferuje graczom mnóstwo tytułów na wyłączność, wśród których są klasyki, które już od lat nie pozwalają graczom zasnąć i zachęcają ich do kolejnego wieczoru spędzonego z grami. Sprawdź więcej na avans.okazjum.pl

Abonament

Obie konsole wymagają płacenia abonamentu, aby cieszyć się jeszcze większymi doznaniami oraz szerszą biblioteką gier. W wypadku PlayStation jest to PlayStation Plus dla PS4. W ramach tego pakietu Sony co miesiąc udostępnia graczom kilka tytułów, a co więcej bogatsze wrażenia online podczas przechodzenia kolejnych produkcji. W przypadku Microsoftu jest to abonament X Box Gamepad, który także oferuje wyłączne produkcje wśród których znajduje się między innymi Halo 5, czy liczne produkcje firmy EA Sports.

konsola playstation

Jeżeli chodzi o możliwość instalowania aplikacji, to tutaj prym zdecydowanie wiedzie X Box. Ta konsola posiada szerszy wybór aplikacji, wśród których znajdują się między innymi Trans-rol oraz dailymotion.com, w przypadku PlayStation jest to Spotify, Player, Vevo czy mówi.

Rozgrywka w sieci

Chcąc grać w sieci i cieszyć się wspólną rozrywką ze znajomymi, powinieneś wiedzieć jakie konsole oni posiadają. To zdecydowanie decydujący czynnik, który powinien mieć największy wpływ na wybór konsoli. Jeżeli większość Twoich znajomych używa konsoli Sony PlayStation 4, to także kup taką konsolę, aby cieszyć się przechodzeniem gier wspólnie ze znajomymi. Jeśli Twoi znajomi używają X Box, to także kup X Box. Osobiście polecam zakup konsoli Sony PlayStation 4, jest to jednak mój indywidualny pogląd. Z tą konsolą mam już do czynienia od jej pierwszego wydania, a tytuły które są na niej dostępne są mi bardzo bliskie, prawdopodobnie podobnie będzie w przypadku większości graczy. Jednak polski rynek konsol jest podzielony i ciężko jest zdecydować o zakupie konkretnej konsoli, zarówno jedna, jak i druga ma sporo zalet. Cyklicznie spore obniżki na konsole PlayStation pojawiają się w sklepach sieci Saturn. Pełną promocyjną ofertę odnajdziesz na https://www.promocyjni.pl/vobis

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!