|   | 

Drogie OC i AC – gdzie szukać tańszego ubezpieczenia?

Ubiegłoroczna podwyżka stawek za ubezpiecznie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych dała się we znaki wielu kierowcom. Na myśl o zbliżającym się końcu ubezpieczenia oblewa Cię zimny pot? Sprawdź, gdzie znaleźć najlepszą ofertę i nie przepłacaj za ubezpieczenie auta.

Gdzie szukać najlepszej oferty?

Choć przy wyborze ubezpieczenia wciąż lubimy korzystać z usług doradców w placówkach , to coraz chętniej szukamy najlepszych ofert w Internecie. Dzięki dostępnym bezpłatnie narzędziom takim jak kalkulator OC i AC (np. tego kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle ) mamy szansę znaleźć ofertę, która będzie najlepiej odpowiadać naszym potrzebom.

Jakich danych potrzebuje ubezpieczyciel?

Ubezpieczyciel będzie potrzebował podstawowych informacji zarówno o nas, jak i o samochodzie, który planujemy ubezpieczyć. Będziemy musieli podać m.in. rok produkcji samochodu, markę i model auta, typ nadwozia czy pojemność silnika. Zostaniemy także zapytani o datę urodzenia, uzyskania prawa jazdy oraz łączny okres bezszkodowego ubezpieczenia. Dane o nas i naszym pojeździe pomogą zaproponować najkorzystniejszą ofertę. Bez obaw, jeśli strona posiada certyfikat SSL, wszystkie dane są szyfrowane. Jak to sprawdzić? Jeżeli przy adresie witryny pojawia się zielona kłódka, mamy pewność, że nie wpadną w niepowołane ręce.

OC i AC – w duecie taniej (i bezpieczniej)

Choć OC jest ubezpieczeniem obowiązkowym, zapewnia ochronę dla osób przez nas poszkodowanych. Jeśli spowodujemy kolizję lub wypadek, posiadając wyłącznie OC, za koszt naprawy własnego samochodu będziemy musieli zapłacić z własnej kieszeni. W przypadku AC  zakres ubezpieczenia jest uzależniony od wybranego wariantu. Przed zakupem warto więc zastanowić się, jakiej ochrony potrzebujemy.

Ubezpieczenie AC zapewnia dodatkową ochronę nie tylko w razie kolizji, wypadku lub kradzieży auta, lecz także w sytuacjach, które mogą zdarzyć się każdemu: gdy urwiemy zderzak na parkingu, nieznani sprawcy pod osłoną nocy porysują nam karoserię lub na maskę spadnie urwana gałąź. Wykupując OC i AC w pakiecie,  zapewniasz sobie pełną ochronę swojego pojazdu.

Kto powinien pomyśleć o wykupieniu dodatkowej ochrony? Przede wszystkim właściciele nowych (i najczęściej także drogich aut), posiadacze kredytów samochodowych lub leasingów oraz właściciele pojazdów, z których będą korzystać świeżo upieczeni kierowcy.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!