|   | 

Dom

Inspiracje dla wnętrza - który magazyn wybrać?

Chcąc odświeżyć mieszkanie lub projektując i po raz pierwszy zabierając się za jego urządzanie, naturalnym krokiem jest szukanie inspiracji. Przyglądamy się rozwiązaniom naszych znajomych, rodziny, ale i sięgamy po zewnętrzne źródła, jak magazyny wnętrzarskie. Natrafić możemy na artykuły z wielu kategorii, a każda ma nam coś odmiennego do zaoferowania. Gdzie więc najlepiej szukać inspiracji?

Architektura i budownictwo - świat sztuki oraz dobry zasób wiedzy na początek

Będąc w początkowej fazie projektowania mieszkania lub budowy domu warto sięgnąć po prasę zajmującą się architekturą i budownictwem. Znajdziemy tam m.in. fachowe porady, podpowiedzi dotyczące wyboru projektu, rzetelne artykuły co do spraw technicznych oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Magazyny takie jak Murator czy ABC Budowania świetnie sprawdzą się dla osób świeżych w temacie, a przy okazji stanowią dobrą bazę informacji przygotowujących do rozpoczęcia budowy.

Z kolei dla zainteresowanych sztuką i nowoczesnymi rozwiązaniami, przydatnymi będą pozycje jak Point of Design lub Design Alive. Oferują one treści o nowościach rynkowych i projektach z całego świata, realizowanych przez najlepszych architektów oraz designerów. Przedstawiają także najnowsze trendy, informacje o wydarzeniach, a co najważniejsze inspiracje do wykorzystania we własnym otoczeniu. Strefy odnośnie lifestyle’u również mogą być pomocne: sugerują najkorzystniejsze wykorzystanie posiadanej przestrzeni oraz zawierają ciekawe porady od gwiazd.

 

Dekoracyjne wykończenie

Prasa o wnętrzu zapewnia nam szeroki wybór odnośnie pomysłów na finalną aranżację naszego mieszkania. Dekorowanie to jedna z przyjemniejszych i ważniejszych czynności, ponieważ właśnie od tego zależy jaki klimat mu nadamy. Do wyboru mamy czasopisma zajmujące się wybranym stylem, jak również ukazujące mieszane kompozycje. Często wydania zawierają również odnośniki do poszczególnych sklepów i producentów, dzięki czemu można od razu porównać ceny przedmiotów z naszym budżetem. Jednymi z najpopularniejszych czasopism są np. Weranda, Elle Decoration albo Salon (wydanie specjalne magazynu Polityka). Oprócz nich znaleźć można także wydania obcojęzyczne  włoskie, brytyjskie czy niemieckie poszerzające naszą wiedzę o rozwiązania i inspiracje z innych krajów.

 

Coś dla naszego ogrodu

Magazyny wnętrzarskie to nie tylko źródła inspiracji odnośnie projektowania i dekoracji, lecz także gama pomysłów dla urządzających swój ogród. Możemy natrafić na egzemplarze łączone jak Weranda Country oraz poświęcone wyłącznie naszemu zielonemu zakątkowi. Prasa ogrodnicza szczególnie typu international home&garden zawiera szeroki wybór treści poświęconych sadzeniu oraz pielęgnacji roślin, zilustrowane wskazówki, a nawet specjalne informacje dla profesjonalistów i pasjonatów. Istnieją również wydania skierowane do osób zainteresowanych florystyką jak Nasz Dom i Ogród Flora. Ciekawe zdjęcia kompozycji i bukietów wykonanych przez najlepszych florystów, wywiady, najnowsze trendy oraz prezentacje pięknych kwiaciarni to coś zarówno dla osób z branży jak i uzupełniających swoje wnętrze lub ogród.

W zależności od naszych potrzeb i etapu, na którym się znajdujemy, prasa oferuje różnorodną tematykę. Szeroki wybór zapewnia możliwość sięgnięcia po magazyn przystosowany dla nas. Oczywiście podczas nie musimy ograniczać się do jednej pozycji - w każdej z nich znajdziemy przydatne informacje, które można wykorzystać. Warto przejrzeć różne propozycje, aby finalnie stworzyć wyjątkowe miejsce, w jakim chętnie będziemy codziennie przybywać.

Artykuł partnera

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!