|   | 

Dom

Styl skandynawski

Styl skandynawski to przede wszystkim forma prosta, w której stosuje się rozwiązania funkcjonalne z dużą ilością bieli, szarości a także brązu i granatu. Mimo dużej ilości bieli jest to forma ciepła, która sprawdza się w przytulnych mieszkaniach o funkcjonalnych wnętrzach.

Do ciekawych form w tym stylu trzeba zaliczyć bez wątpienia piece kaflowe, bielone cegły czy drewniane klasyczne meble. Styl ten wiąże się ze swego rodzaju prostotą, odrzuca się bowiem wszystkie zbędne elementy, które nie mają żadnego zastosowania. Stawia się oczywiście na formy praktyczne, funkcjonalne i wygodne. Drewno to materiał, który w tym stylu jest powszechnie wykorzystywany. Przygotowuje się z niego podłogi, gdzie deskę przykrywa się jedynie lakierem bądź olejem, niekiedy mają one formę przygotowaną na biało.

Nowoczesne wnętrze

Do tego oczywiście drewno, które wykorzystuje się w meblach. Najczęściej są one białe bądź też szare. Stosowane w tym stylu dodatki to najczęściej narzuty, pledy czy naturalne tkaniny. Do tego na meblach zdjęcia w ramkach. Stosuje się formy, w których dominuje kolorystyka kontrastowa do białych mebli i prostota. Oświetlenie w tym stylu w formie naturalnej to okna, w których nie ma dodatkowych zasłon czy firanek.

Można jedynie stosować rolety z naturalnych materiałów. Okno bez ozdób daje więcej światła i powiększa pomieszczenie. Natomiast światło sztuczne opiera się na oprawach, które przygotowuje się ze szkła, metalu a czasem nawet z papieru. Wszystko oparte na prostej formie dopasowanej do drewna na podłodze i w meblach. Źródła światła powinny być ciepłe. Kolorystyka w tym stylu opiera się na bieli, szarości z dodatkiem beżowych elementów. W ten sposób powiększa się nieco optycznie pomieszczenie. Czasami do kontrastu dodaje się ostrzejsze barwy: granaty, ciemne szarości bądź brązy.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!