|   | 

Brudne reflektory samochodowe - dlaczego to jest niebezpieczne?

Brudne reflektory to coś więcej niż tylko ładny wygląd. Wpływają one nie tylko na bezpieczeństwo, ale także na bezpieczeństwo innych użytkowników dróg. Dlaczego brudne reflektory są tak niebezpieczne?

Słaba widoczność

Brudne reflektory nie oświetlają odpowiednio drogi. Kierowca nie widzi wszystkich niebezpieczeństw na drodze, ponieważ reflektor jest brudny. Światło jest rozproszone i nie oświetla drogi w wystarczającym stopniu. Łatwo jest przeoczyć ważne znaki i oznaczenia. Kierowcy, którzy muszą poświęcać więcej uwagi podczas jazdy, szybciej się męczą, co również może mieć wpływ na ich jazdę.

Inni użytkownicy dróg również mogą mieć trudności z dostrzeżeniem samochodu, który nie jest wystarczająco oświetlony. Nawet w słoneczny dzień, dobre reflektory mogą sprawić, że samochód będzie dobrze widoczny z daleka. Brud nie jest dobrym wyborem.

Proste sposoby na zabrudzonr reflektory

Wystarczy mieć kilka podstawowych nawyków, aby utrzymać swoje reflektory bezpieczne i czyste. Są one szczególnie ważne w zimie, kiedy samochody mogą zapchać się solą drogową i błotem. Skrobaczka lub szczotka są zawsze pod ręką. Dzięki nim można szybko i łatwo oczyścić szyby i lampy ze śniegu i lodu. Dobre wycieraczki ułatwiają czyszczenie przedniej szyby. Jeśli są zużyte, należy je natychmiast wymienić. Regularnie sprawdzaj poziom płynu do spryskiwaczy. Nawet najbardziej błotniste błoto nie wpłynie na możliwość oczyszczenia przedniej szyby.

Płyny i ściągaczki dostępne na stacjach benzynowych również mogą być pomocne w utrzymaniu szyby w czystości. Dobrym pomysłem jest, podczas tankowania, wzięcie jednego z tych płynów. Pozwoli Ci to szybko wyczyścić przednią i tylną szybę, a także reflektory. To nie tylko poprawi twoją widoczność, ale także ułatwi dostrzeżenie twojego samochodu z drogi.

Jak samodzielnie wyczyścic reflektory samochdowe? Sprawdź wchodząc na stronę: http://kosmetykisamochodowe.edu.pl/auto-detailing-kosmetyka-aut/cvlv/jak-samodzielnie-wyczyscic-reflektory-samochodowe.html

reflektor samochodowy

Mandat za brudny pojazd

Jeśli samochód jest brudny, może zostać przeprowadzona kontrola policyjna. W większości przypadków wystarczy umyć przed policjantami szyby, tablice rejestracyjne i reflektory. Czasami można nawet udać się prosto do myjni samochodowej. W wyjątkowych przypadkach można zostać ukaranym mandatem w wysokości do 500 zł.

Nieumyte samochody nie podlegają przepisom kodeksu karnego. Przepisy nie wymagają, aby pojazd był umyty i utrzymany w czystości. Za każdy element możesz zostać ukarany mandatem. Art. 60 ust. 1 pkt. 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym mówi, że zasłanianie świateł i kierunkowskazów, tablic rejestracyjnych oraz innych wymaganych tablic lub znaków, które powinny być widoczne, jest wykroczeniem. Mandat w wysokości 500 zł może zostać nałożony na każdego, kto podczas kontroli drogowej zostanie uznany za winnego co najmniej jednego z tych wykroczeń.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Mycie reflektorów to nie tylko dobry pomysł na uniknięcie mandatu, ale także na bezpieczeństwo. Zabrudzone reflektory nie będą w stanie wystarczająco oświetlić drogi, więc możesz nie widzieć znaków, oznaczeń drogowych czy pieszych.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!