Jak obrobić okno dachowe?
Witajcie! Dzisiaj opowiemy wam, jak krok po kroku obrobić okno dachowe. Zadanie to może wydawać się skomplikowane, ale przy odpowiednich...
Każdy mebel ma swój styl i smak. Nie inaczej jest w przypadku komód. Ich historia sięga XVII wieku i mimo tego, że jeszcze niedawno nie cieszyły się wielką popularnością, to dzisiaj wracają do łask. Najczęściej komody wykonywane są z drewna sosnowego i dębowego. Mają różne kolory, a także kształty.
Historia komód rozpoczyna się w XVII wiecznej Francji. Właśnie tam narodziły się tego typu meble. Początkowo tworzone były na bazie skrzyni, stąd do dziś zaliczane są do tzw. mebli skrzyniowych. Polegało to na umieszczeniu w tym przedmiocie szeregu szuflad. Z czasem komody ewoluowały. Zaczęto tworzyć coraz ciekawsze meble, w różnych stylach i różnych kolorach. Stały się one tak popularne, że można było spotkać je niemal w każdym mieszkaniu. Kryzys rozpoczął się dopiero w II połowie XX wieku. Wówczas komody zaczęły być wypierane przez inne meble. Dziś jednak ponownie przeżywają swój renesans, głównie dzięki klientom, którzy starają się utrzymać wnętrze swoich domów w klasycznym i eleganckim stylu.
Komody są to nadzwyczaj uniwersalne meble. Najczęściej ustawia się je w salonie, czy też w sypialni. Czasem mogą również pojawić się w łazience, bądź w przedpokoju. Z racji na dużą ilość szuflad oraz dość duże wnętrze, zwykle chowa się w nich ubrania lub inne przedmioty. Naturalnie, wiele zależy od tego, jak dużą komodę dana osoba będzie chciała zakupić. Jednak znaczna większość tych mebli powinna zadowolić prawie każdego klienta.
Komody są to meble najczęściej wykonywane z drewna sosnowego, bądź z dębowego. Jednak dość często można spotkać meble zrobione z drewna: mahoniowego, bukowego, hebanowego, a nawet akacjowego. Niektóre komody posiadają dość grube blaty. Zwykle pokrywa się je lakierami i różnego rodzaju olejami. W związku z tym, że komody przeżywają ponownie swój renesans, dana osoba nie będzie miała problemu z wyborem odpowiedniego dla siebie egzemplarza. Producenci wykonują komody w różnych stylach: klasycznym, retro, rustykalnym, skandynawskim, prowansalskim. Można też spotkać komody zrobione na styl nowoczesny, a nawet kolonialny. W zależności od tego posiadają one odpowiednią ilość zdobień, a także kolor.
Jeśli już została podjęta decyzja dotycząca nabycia tego mebla, podpowiadamy co trzeba zrobić i na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy zakupie. Naturalnie im komoda będzie większa, tym więcej będzie posiadała miejsca wewnątrz. W związku z tym, duża będzie także znajdująca się w niej ilość szuflad. Oczywiście trzeba pamiętać również o wystroju całego mieszkania. Jeśli nasze cztery kąty urządzone są w nowoczesnym stylu, to wiadomo, że do całości będzie bardziej pasowała komoda nowoczesna. Z kolei jeśli chcemy urządzić mieszkanie w stylu retro, dobrze jest zdecydować się na zakup właśnie takiej komody. Choć warto czasem spróbować zastosować, tzw. styl przełamania – połączenia mebli nowych i starych.
Warto też wziąć pod uwagę to, czy będziemy ustawiać komodę bezpośrednio na podłodze czy też nie. Można bowiem wybrać mebel, który posiada niewielkie, bądź większe nóżki. Powinno się też sprawdzić, czy komoda posiada prowadnice. Wówczas szuflady będą się wysuwać i wsuwać łagodnie i prosto. Dodatkowo można zapytać w sklepie meblowym o komody posiadające system cichego domykania. Dzięki temu uzyskamy pewność, że nie będziemy skazani na hałas związany z pracą szuflad.
Każdy kto decyduje się na zakup komód musi wiedzieć, że nie należą one do tanich mebli. Bardzo dużo zależy od tego z jakiego rodzaju drewna są wykonane, jakie posiadają rozmiary, itp. Przykładowo, niewielka komoda z dość dużymi, lekko zaokrąglonymi nóżkami, posiadająca dwie szuflady, będzie kosztowała ok. 500 złotych. Jej wymiary to 70 cm wysokości, 40 cm szerokości i 34 cm głębokości. Wykonana jest z drewna sosnowego.
W podobnej cenie można również dostać komodę sosnową, w klasycznym brązowym kolorze, która posiada następujące wymiary. Jest szeroka na 127 cm, wysoka na 79 cm i głęboka na 37 cm. Na cały mebel składają się trzy szuflady, a także duża dwudrzwiowa szafka. Komoda ta posiada również dodatkową, pojedynczą szafkę. Z pewnością, będzie się ona prezentować znakomicie zarówno w salonie, jak i w sypialni.
Można również zastanowić się nad zakupem nieco droższej komody. Bardzo dobrym przykładem jest komoda z drewna sosnowego, posiadająca trzy szuflady (w tym jedną dużą) i trzy szafki z dwiema parami drzwiczek pełnych. Jej dodatkową zaletą jest blat, który ma aż 5 cm grubości. Tego typu mebel to już większy wydatek. Klient musi liczyć się wówczas z kosztem sięgającym ponad 1000 złotych. Warto także przemyśleć zakup komody z drewna świerkowego. Mebel o szerokości 160 cm, wysokości 92 cm, głębokości 45 cm, posiadający aż sześć szuflad i dwie pojedyncze szafki, można dostać za ok. 2500 złotych. Całość wykonana w prawdziwie folklorystycznym stylu, idealnie nadaje się do mieszkania, gdzie dominuje tradycyjny wystrój.
Podsumowując, zakup komody to idealne rozwiązanie. Tego typu mebel powinien być w każdym domu, gdyż jest on niezwykle praktyczny i wyjątkowo uniwersalny. Poza tym dzięki swojej urodzie, stanie się prawdziwą ozdobą mieszkania.
Witajcie! Dzisiaj opowiemy wam, jak krok po kroku obrobić okno dachowe. Zadanie to może wydawać się skomplikowane, ale przy odpowiednich...
Jesień to czas, gdy temperatury zaczynają spadać, a wieczory stają się coraz chłodniejsze. Dla wielu osób jest to okres, w którym...
Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy dużą część naszego życia. Dlatego warto zadbać o to, aby była ona miejscem komfortowym...
Styl wnętrzarski ma ogromne znaczenie dla atmosfery panującej w domu oraz dla wyrazu osobistego gustu mieszkańców. W Polskich domach można...
E-mail: sugestia@adssupport.pl
ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!