|   | 

Co to jest botulina?

Toksyna botulinowa lub inaczej jad kiełbasiany to bardzo groźna neurotoksyna. Choć zatrucie tą substancją może być nawet śmiertelne, jest ona pożądana przez wiele kobiet. Jak to możliwe? Kiedyś przez przypadek odkryto, że botulina to prawdziwy pogromca zmarszczek!

Jak to się zaczęło?

Spektakularne efekty, jakie daje botulina, zaobserwowano podczas leczenia tą toksyną pacjenta cierpiącego na połowiczne porażenie twarzy. Lekarze zauważyli, że twarz chorego uległa znacznemu wygładzeniu. To odkrycie zrewolucjonizowało medycynę estetyczną. Pierwszymi klientami tej nowej metody odmładzania stali się znani aktorzy, a w ślad za swymi idolami z zabiegów botulinowych zaczęli korzystać ich liczni fani. Dziś botulina, zwana także popularnie botoksem, jest jednym z najpopularniejszych sposobów pozbywania się zmarszczek. Przeczytaj także artykuł o powiększaniu biustu: http://www.dziennikbaltycki.pl/artykuly-sponsorowane/a/powiekszenie-piersi-marzenie-wielu-pan,12781222/

Odmładzanie twarzy

Zabieg botulinowy musi być wykonywany przez dobrego specjalistę. Toksynę rozcieńcza się ostrożnie w soli fizjologicznej, następnie mała porcja preparatu wstrzykiwana jest w skórę. Zabieg nie jest bolesny i trwa około 15 minut. Na efekty trzeba poczekać około 2-3 dni, w tym czasie zaczynają znikać zmarszczki, proces kończy się po 14 dniach. Wygładzoną w ten sposób skórą można cieszyć się przez okres 4-6 miesięcy.

Preparat botulinowy stosuje się najczęściej na zmarszczki między brwiami i kurze łapki w okolicach oczu, wygładza się nim także czoło i szyję. Substancja blokuje przewodnictwo nerwowe do drobnych mięśni twarzy, które przestają się kurczyć, efektem czego jest wymarzona gładkość skóry.

Zabiegi botulinowe są idealne dla osób w średnim wieku. Zbyt młode dziewczęta ulegają czasami presji nieskazitelnego wyglądu i chcą sobie profilaktycznie wygładzić skórę. Nie jest to racjonalne, gdyż w wieku młodzieńczym nie powstają jeszcze zmarszczki dynamiczne. Botoks niewiele także pomoże osobom po 65 roku życia, gdy wykształciły się już tzw. zmarszczki statyczne. Chcesz wyglądać młodziej? Skorzystaj z dobrej oferty i wybierz zabieg botulinowy na https://www.tourmedica.pl!

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!