|   | 

Pożyczki online – jak wybrać najlepszą?

Zdarzają się czasem takie sytuacje, kiedy zmuszeni jesteśmy do sięgnięcia po pożyczkę gotówkową. Powody takiej konieczności mogą być różne – chęć skorzystania z dobrej okazji inwestycyjnej, konieczny remont, choroba czy nagła utrata płynności finansowej. Zła historia kredytowa bądź nieregularne dochody przekreślają szansę na kredyt w banku, jednak z pomocą przyjść wówczas mogą pożyczki online. Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę? Jakich błędów unikać?

Zalety pożyczki online

Pisząc o zaletach pożyczek online należy niewątpliwie wspomnieć o ich dużej dostępności. Na rynku działa dziś wiele firm pożyczkowych, dzięki czemu klienci mogą przebierać w ofertach. Niesie to jednak za sobą spore ryzyko, gdyż nie wszystkie firmy oferują równie konkurencyjne warunki i przejrzyste zasady. Warto być tego świadomym, gdyż różnice w wysokości RRSO oraz opłat dodatkowych mogą być naprawdę znaczące.

Kolejny istotny atut pożyczek online to krótki czas oczekiwania na decyzję kredytową. Wydawana jest ona niemalże natychmiastowo, a pieniądze dostępne są na rachunku pożyczkobiorcy już następnego dnia. W przypadku podmiotów bankowych nierzadko czas oczekiwania na decyzję wynosi 48 godzin, co wynika z konieczności wnikliwego przeanalizowania wniosku i sprawdzenia klienta.

Pożyczki internetowe udzielane są zwykle na bardziej liberalnych zasadach aniżeli pożyczki gotówkowe oferowane przez banki, dzięki czemu ich uzyskanie jest znacznie prostsze. Wprawdzie wyższe ryzyko dla pożyczkodawcy znajduje swoje odzwierciedlenie w wysokości proponowanego oprocentowania, jednak dla wielu klientów pozabankowe pożyczki stanowią jedyny sposób na uzyskanie niezbędnych środków.

Najkorzystniejsze pożyczki przez Internet – jak je znaleźć?

Znalezienie atrakcyjnej pożyczki wymaga czasu i odrobiny wysiłku. Nie warto decydować w pośpiechu, gdyż skutki takiego działania mogą okazać się bardzo niekorzystne. O czym pamiętać?

#1 Korzystaj z poleceń

Dobrym sposobem na znalezienie dobrej firmy pożyczkowej jest niewątpliwie korzystanie z poleceń i rekomendacji bliskich i znajomych. Działanie takie oszczędzi sporo czasu i pozwoli uniknąć nietrafionej decyzji. Co jeśli znajomi nie okażą się zbyt pomocni? Można wówczas opinii o poszczególnych podmiotach poszukać w forach internetowych.

#2 Porównuj i kalkuluj

Dobra pożyczka online łączy w sobie minimum formalności, szybką decyzję kredytową oraz atrakcyjne oprocentowanie. By koszty nie okazały się zbyt wysokie, warto porównać ze sobą przynajmniej kilka ofert i dokładnie przekalkulować wszystkie koszty towarzyszące. Dzięki temu wskazanie naprawdę atrakcyjnej oferty będzie nieporównywalnie łatwiejsze.

#3 Zapoznaj się z regulaminem i umową

By uniknąć niespodzianek, koniecznie dobrze przestudiuj regulamin oraz umowę pożyczki. Szczególną uwagę zwróć na punkty oznaczone gwiazdką. Jeśli którykolwiek z nich wzbudzi Twoją wątpliwości, skonsultuj się z działem obsługi klienta.

#4 Przestudiuj tabelę opłat i prowizji

Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu jakiejkolwiek pożyczki, rozsądnie jest dokładnie przestudiować tabelę opłat i prowizji. Znaleźć w niej można m. in. informacje o kosztach naliczanych przez pożyczkodawcę w przypadku nieterminowych spłat oraz wykaz wszystkich prowizji i kosztów towarzyszących.

Stosując się do powyższych wskazówek, z pewnością wybierzesz pożyczkę, która spełni Twoje oczekiwania. Co, jeśli nie znajdziesz regulaminu, umowy i cennika na stronie internetowej firmy pożyczkowej? Taki stan rzeczy nie wróży nic dobrego. Poproś o udostępnienie wszystkich dokumentów dział obsługi klienta, w przypadku jakichkolwiek problemów w tej kwestii, zdecyduj się na skorzystanie z usług innej firmy.

euroloan.pl

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!