|   | 

Jak pielęgnować skórę niemowlaka ze skłonnością do atopii?

Dzieci ze skórą atopową, narażoną na przesuszenie i podrażnienie, wymagają szczególnej pielęgnacji. W jaki sposób dbać o skórę niemowlaka?

Pielęgnacja skóry dzieci z AZS

Atopowe zapalanie skóry u dzieci powoduje szereg nieprzyjemnych dolegliwości: przesuszenie, zaczerwienienia, intensywne swędzenia, a nawet ból, jeżeli przy braku odpowiedniej pielęgnacji na skórze pojawiają się stany zapalne. Cienka i delikatna skóra niemowląt, przede wszystkim tych cierpiących na AZS lub różnego rodzaju alergie, wymaga specjalnej pielęgnacji. Niezmiernie ważne jest całkowite zrezygnowanie z mydła i jego pochodnych, które mogą podrażniać skórę i prowadzić do zaostrzenia objawów. Dziecko z atopowym zapaleniem skóry powinno być kąpane raz dziennie, nie dłużej niż przez kwadrans, w wodzie z dodatkiem delikatnego emolientu, wyprodukowanego na bazie naturalnych olejów mineralnych oraz kwasów tłuszczowych, bez dodatku mydła. Warto sięgnąć po żel do mycia ciała i włosów Latopic, który jest delikatny dla skóry atopowej, a jego skład został uzupełniony metabolitami Lactobacillus sp, które zapobiegają rozwojowi gronkowca złocistego, odpowiedzialnego za powstawanie stanów zapalnych. Więcej szczegółów na temat składu oraz działania emolientów do mycia dla niemowląt można znaleźć na stronie producenta www.latopic.pl

Jakie kosmetyki stosować do pielęgnacji skóry niemowlaka?

Niemowlęta z atopowym zapaleniem skóry oraz skłonnością do alergii wymagają regularnego nawilżania skóry oraz stosowania preparatów zapobiegających ich przesuszaniu. Zwykły krem zazwyczaj nie jest wystarczający, a co więcej, jeżeli będzie zawierał sztuczne składniki zapachowe, może dodatkowo podrażniać skórę. Wskazane jest więc sięgnięcie po emolienty pod postacią mleczka do ciała, lotionu oraz kremu nawilżającego, które nie tylko nie powodują podrażnień, ale także pomagają łagodzić objawy atopowego zapalenia skóry. Dzięki zawartości składników przeciwświądowych emolienty łagodzą swędzenie i pieczenie, a zawartość alantoniny, pantenolu oraz trójglicerydów kwasu kaprylowego i kaprynowego sprawia, że skóra niemowlaka jest bardziej elastyczna, a uszkodzony naskórek znacznie szybciej się regeneruje, przynosząc maluchowi ulgę w dolegliwościach.

Materiał partnera

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!