|   | 

Dom

Czym są materace sprężynowe?

Nowoczesne modele materacy sprężynowych bazują na większej niż dotychczas liczbie działających niezależnie od siebie sprężyn. Wysoka elastyczność punktowa i wydzielenie kilku stref twardości sprawiają, że sen na nich jest w pełni komfortowy i zdrowy dla kręgosłupa. Materace sprężynowe cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników, ponieważ mają bardzo dobry stosunek ceny do jakości i komfortu snu, jaki oferują. Ponadto dostępne są one w wielu różnych technologiach. Czym jeszcze charakteryzują się materace sprężynowe?

Materace sprężynowe - czym się charakteryzują?

Materace sprężynowe, które dostępne są na https://sembella.pl/produkty/materace/sprezynowe/, to rozwiązanie, które cenione jest za trwałość i komfort. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, nowoczesne materace sprężynowe zapewniają idealne podparcie kręgosłupowi, odporność na odkształcenia oraz wysokiej jakości sen. Do najważniejszych cech materacy sprężynowych z pewnością należy zaliczyć:

  • trwałość - materace na sprężynach to inwestycja na lata, ponieważ są solidne, a sprężyny długo zachowują swój kształt, są odporne na uszkodzenia i odkształcenia,
  • optymalne podparcie kręgosłupa - nowoczesne modele materacy sprężynowych mają dużą liczbę pracujących niezależnie od siebie sprężyn,
  • wysoka elastyczność punktowa - niezależna praca każdej sprężyny sprawia, że materac ugina się tylko dokładnie w tym punkcie, w którym występuje nacisk,
  • zalety materacy piankowych i sprężynowych w jednym modelu - oprócz sprężyn produkty te mają również komfortowe warstwy wykonane z pianki, np. termoelastycznej lub lateksowej, a w zależności od potrzeb można wybrać materac sprężynowy z efektem wyjątkowej sprężystości, doskonałej plastyczności bądź przyjemnego otulenia.

Materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe opierają swoją konstrukcję na sprężynach, które umieszczone są w oddzielnych kieszonkach. Dzięki temu mogą one pracować niezależnie od siebie, co przekłada się na większą sprężystość, wygodę i komfort snu. Co istotne, w danym momencie pracują tylko te sprężyny, na które wywierany jest nacisk. Ponadto dzięki temu możliwe jest także wydzielenie różnych stref twardości. 

Materace multipocket

Materace multipocket to modele z górnej półki, które przeznaczone są dla osób priorytetowo traktujących komfort snu. Zbudowane one są na podobnej zasadzie jak materace kieszeniowe, ale różnica polega na ilości zastosowanych kieszonek ze sprężynami o mniejszej średnicy. Przekłada się to na perfekcyjne podparcie i komfort na najwyższym poziomie.

Materace pocket plus

Materace pocket plus powstały z myślą o najbardziej wymagających klientach. Ich budowa nie różni się znacząco od wcześniej wymienionych modeli. Wykorzystują one najlepsze cechy sprężyn i innowacyjnych wkładów piankowych. Sprężyny typu Pocket Plus wyróżniają się niewielką średnicą i jednocześnie dużą wysokością – aż 15 cm. Ich drobna budowa i gęste rozmieszczenie pozwalają na osiągnięcie maksymalnej elastyczności punktowej, perfekcyjnego podparcia kręgosłupa oraz idealnej sprężystości podłoża.

Artykuł partnera

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!