|   | 

Maszynki do włosów - co warto o nich wiedzieć?

Maszynki do włosów goszczą dziś nie tylko w salonach fryzjerskich, ale też w dużej ilości domów prywatnych. Ich obsługa jest prosta, a nawet te profesjonalne modele są w tak przyzwoitych cenach, że niektórzy wolą strzyc się bez wychodzenia z domu. Jeżeli przymierzasz się do zakupu maszynki do włosów to sprawdź, co powinieneś wiedzieć o tych urządzeniach.

Dlaczego warto kupić maszynkę do włosów?

Powodów, dla których kupujemy maszynki do włosów, jest kilka. Przede wszystkim chcemy zaoszczędzić na ciągłych wizytach u fryzjera – i wbrew pozorom dotyczy to zarówno pań, jak i panów. Taki sprzęt to duża oszczędność w przypadku gdy mamy krótkie bądź średnie włosy i musimy je często podcinać. Koszt maszynki zwraca się nawet już w ciągu roku. Innym powodem jest brak czasu na umawianie się do fryzjera i dojazd do niego. Większość maszynek do włosów jest tak poręcznych, że możemy się nimi golić sami. Kolejnym powodem jest to, że takim urządzeniem możemy ogolić nie tylko głowę, ale i brodę. I to wszystko w swoich czterech ścianach.

Jaką maszynkę do włosów wybrać?

Kiedy już zdecydujemy się na zakup maszynki do włosów, powinniśmy przystąpić do porównania różnych modeli. Aby zrobić to w sposób rzetelny należy poznać kilka podstawowych informacji na temat tego urządzenia. Przede wszystkim najważniejsze są ostrza, a dokładnie materiał, z jakiego zostały one wykonane. Najczęściej jest to stal, ceramika, tytan albo aluminium.

Najbardziej polecane są ceramiczne i tytanowe ze względu na swoją wytrzymałość, ostrość oraz fakt, że nie tępią się zbyt szybko.  Aluminiowe i stalowe są tańsze, ale wymagają częstszego ostrzenia bądź wymiany na nowe. Oprócz tego należy zorientować się czy elementy tnące trzeba będzie co jakiś czas wymieniać, czy może posiadają funkcję samoostrzenia. Druga opcja, mimo iż odrobinę droższa, jest o wiele bardziej opłacalna w dłuższym okresie. Kiedy już wiemy jakie ostrza będą dla nas idealne, czas zastanowić się ile długości strzyżenia będzie posiadała nasza maszynka. Oczywiście im więcej, tym lepiej. Szczególnie jeżeli będziemy chcieli eksperymentować z fryzurami – na przykład cieniować je. Standardowo w maszynkach do włosów jest od czterech do ośmiu długości strzyżenia. Zazwyczaj na opakowaniu bądź w opisie producenta znajdziemy informację na jakie długości one tną - podawane w milimetrach bądź w centymetrach.

Wygoda użytkowania jest w przypadku tego sprzętu bardzo ważna, bowiem musimy precyzyjnie nim operować w takich miejscach jak kark czy powierzchnia za uszami. Sprzęt powinien mieć zatem ergonomiczny kształt oraz idealnie leżeć w dłoni. Możemy więc przejść się do sklepu i wypróbować kilka modeli. Szczególnie ma to sens wtedy, gdy chcemy golić się sami - maszynka do włosów nie może się nam wtedy wyślizgnąć z ręki.

Ostatnią rzeczą, która powinna nas szczególnie zainteresować, jest sposób zasilania urządzenia - czy ma być on sieciowy czy na akumulator. Zaletami maszynki sieciowej jest to, że podczas strzyżenia nie zabraknie nam prądu, jednak musimy uważać, żeby kabel nie wpadł pod ostrza. Natomiast maszynka akumulatorowa jest poręczniejsza, jednak musimy zadbać o ładowanie baterii. Są także dostępne na rynku maszynki akumulatorowe, które mają znacznie wydłużony czas pracy. Ciekawe modele tego typu znajdziemy między innymi u Rowenty: http://www.rowenta.pl/Pages/catalog/Hair-Care/Hair-clippers.aspx.

Funkcje dodatkowe

Niektóre maszynki do włosów mogą posiadać dodatkowe funkcje, które przypadną do gustu bardziej wymagającym klientom. Jest to przede wszystkim możliwość golenia skóry pod wodą. Taka maszynka ma zasilanie akumulatorowe oraz jest wodoodporna. Strzyżenie jest o wiele prostsze i szybciej się ono odbywa. Można ją także myć pod bieżącą wodą.

Inną ciekawą funkcją jest zbieranie włosów, które już zostały ścięte. Nie każdy bowiem lubi, jak na kark czy garderobę spadają mu resztki włosów, które potem trzeba skrupulatnie sprzątać. Dzięki odpowiedniemu mechanizmowi maszynka do włosów zbiera je i magazynuje w specjalnym pojemniczku, który potem należy opróżnić.

Maszynka do włosów to sprzęt, który warto mieć w swoim domu. Jest niedroga, a jej obsługa nie wymaga wielkich zdolności manualnych. Na pewno przyda się każdemu, kto sam chce się strzyc i nie wydawać pieniędzy na fryzjera.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!