|   | 

Właściwości kosmetyczne oleju babassu. Znasz je?

Olej babassu z powodzeniem można wykorzystywać jako samodzielny kosmetyk. Nadaje się do ciała, twarzy i włosów. Jakie są jego właściwości i jak go stosować? Odkryj możliwości, jakie w codziennej pielęgnacji daje naturalny olejek babassu.

Olej babassu (Orbignya Cohune Seed Oil) wytwarzany jest z palmy Babassu zwanej tez Babacu (Attalea speciosa) rosnącej w tropikalnych lasach Brazylii. Owoce, czyli kokila, zbudowane są z około 200 twardych i dużych orzechów (10-12 cm długości). Każdy orzech skrywa od 2 do 6 nasion. Z nich podczas procesu tłoczenia na zimno otrzymywany jest olej babassu. Ważne jest to, że jest on nierafinowany, czyli oczyszczany bez użycia rozpuszczalników organicznych. Dzięki takim metodom wytłaczania został uznany przez Ecocert za bezpieczny składnik kosmetyków naturalnych. Jakich?

Olej babassu. Właściwości kosmetyczne

Jako kosmetyk olej babassu występuje w formie miękkiego masełka, które topnieje w temperaturze 20-30°C (w przeciwieństwie do innych maseł, które potrzebują wyższej temperatury). Jest więc łatwy w aplikacji i nie wymaga rozpuszczania (ogrzewania) w kąpieli wodnej, aby przybrał płynną postać.

Olej babassu zawiera ponad 70% dobrych tłuszczy (są to przede wszystkim jednonienasycone kwasy tłuszczowe typu oleinowy, dwunienasycony kwas dienowy, linolowy oraz trójnienasycony kwas linolenylowy. Obecność kwasu monoenowego sprawia, że olej babassu nie jełczeje szybko i ma wysoką odporność na utlenianie. Kwas laurynowy obecny w olejku sprawia, że babassu działa antybakteryjnie i antyseptycznie, a kwas mirystynowy stymuluje syntezę białek.

Olejek babassu do ciała i twarzy - właściwości

  • Sprawdza się w pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej, dojrzałej, trądzikowej.
  • Nietoksyczny, nie powoduje podrażnień, może być stosowany na skórę atopową.
  • Idealny do masażu ciała, bo pomaga zwalczyć cellulit i zmniejsza widoczność rozstępów.
  • Łagodzi podrażnienia skóry i dba o skórę pod oczami – spłyca drobne zmarszczki.
  • Bardzo łatwo rozprowadza się na skórze, nie jest tak twardy i gęsty jak masło shea czy olej kokosowy.

Olej babassu. Czy warto go stosować?

Olejek babassu stosowany na ciało i twarz zbiera bardzo dobre opinie, często jest polecany jako kosmetyk do masażu ciała i pielęgnacji skóry trądzikowej. Świetnie sprawdza się jako serum pod oczy lub zamiennik kosmetyków twarzy (choć w tym przypadku warto pamiętać, że nie ma tak lekkiej konsystencji jak profesjonalne serum do twarzy). Opinie o babassu są jednak podzielone, dlatego ze nie sprawdza się on na wyjątkowo zniszczonych i przesuszonych włosach, jest jednak idealny dla ciężkich i grubych włosów niskoporowatych.

Najważniejsze działania oleju babassu w pielęgnacji to:

  • równoważy poziom sebum, oczyszcza skórę głowy i działa antybakteryjnie
  • chroni włosy i skórę przed czynnikami szkodliwymi,
  • wnika w wewnętrzne struktury i wspiera naturalną regenerację,
  • skutecznie chroni przed promieniowaniem UV, słońcem, mrozem itp.,
  • wzmacnia cebulki, przyspiesza porost włosów i zapobiega ich wypadaniu,
  • rewitalizuje, odżywia i wygładza skórę przy regularnym stosowaniu.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!