|   | 

Akcesoria niezbędne w każdym samochodzie

Często zdarza Ci się jeździć samochodem? W takim razie rozważ zakup kilku akcesoriów. Oto lista rzeczy, dzięki którym podróżowanie będzie bezpieczniejsze i komfortowe. Sprawdź, który przyda Ci się najbardziej.

GPS

Kiedyś wożenie w samochodzie sterty map i pytanie przechodniów o drogę było na porządku dziennym. Dziś w dotarciu na miejsce pomaga GPS. Wystarczy wpisać adres docelowy, a urządzenie w kilka chwil zaproponuje Ci najbardziej optymalną trasę dojazdu. Jak to możliwe? Niewiele osób jest świadomych, że GPS stworzono z myślą o armii. System każdorazowo oblicza położenie na podstawie połączenia z krążącymi wokół Ziemi satelitami, a jego skuteczność jest bardzo wysoka. Zamontowanie systemu w panelu samochodu to wygodne, ale kosztowne rozwiązanie. Wielu kierowców kupuje zewnętrzny ekran nawigujący i mocuje go na przedniej szybie.

akcesoria niezbędne w samochodzie

Uchwyt na telefon

Telefony komórkowe stały się integralną częścią naszego życia. Nierzadko korzystamy z nich również w trakcie prowadzenia samochodu, kiedy służą jako nawigacja czy odtwarzacz muzyki. Żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla siebie i innych kierowców, powinieneś mieć uchwyt na telefon. Koszt takiego gadżetu to kilkadziesiąt złotych. W zależności od preferencji, montuje się go na desce rozdzielczej albo przedniej szybie. To rozwiązanie pozwala na swobodny dostęp do ekranu bez konieczności spuszczania wzroku z drogi.

Ładowarka samochodowa

Większość aut nie ma w swoim wyposażeniu gniazdek elektrycznych. Nie oznacza to jednak, że jesteś zdany na baterię w swoim smartfonie czy tablecie. Ładowarka samochodowa to przydatny gadżet, który powinieneś mieć zawsze, gdy wybierasz się w dłuższą podróż. Nowoczesne modele umożliwiają ładowanie dwóch urządzeń mobilnych jednocześnie. Obecnie standardem są porty USB, miniUSB lub microUSB. Wystarczy włożyć ładowarkę do gniazdka zapalniczki, a z przodu podpiąć urządzenia mobilne. Od teraz będziesz mógł spokojnie wyruszać w trasę bez obaw, że po drodze rozładuje Ci się telefon!

akcesoria do samochodu

Kubek termiczny

Gorąca kawa lub herbata może Cię postawić na nogi, kiedy jedziesz już którąś godzinę po monotonnej trasie. Taki gadżet warto mieć pod ręką nawet wtedy, gdy nie zdążysz przygotować sobie napoju w domu. Wystarczy przelać do środka kawę kupioną w trakcie postoju. Dobrej jakości kubki są w stanie utrzymywać wysoką temperaturę od kilku do nawet kilkunastu godzin!

Zadbaj o bezpieczeństwo

Polskie przepisy bezwzględnie zobowiązują kierowców do wożenia ze sobą gaśnicy oraz trójkąta ostrzegawczego. Ich brak może się wiązać nie tylko z karą finansową, ale przede wszystkim stwarzaniem niebezpieczeństwa na drodze. W sytuacji, gdy jesteś uczestnikiem lub świadkiem wypadku, te akcesoria są niezwykle przydatne. Chociaż przepisy tego nie nakazują, warto także dokupić apteczkę. To niewielki wydatek, który kiedyś może uratować czyjeś życie. Trzeba pamiętać, że jazda samochodem zawsze wiąże się z ryzykiem wystąpienia różnych zdarzeń losowych. Lepiej się na nie przygotować, prawda?

 

Artykuł partnera

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!