|   | 

Internet mobilny – na kartę czy abonament? Prześwietlamy oferty

Dostęp do internetu w telefonie to w dzisiejszych czasach jedna z podstawowych usług oferowanych przez operatorów sieci komórkowych. W zależności od wybranej oferty, można korzystać z sieci bez limitu albo z określonego pakietu danych. Kolejną kwestią do rozważenia jest wybór pomiędzy internetem mobilnym na kartę i abonament. Obie te możliwości daje jeden z czołowych operatorów na polskim rynku – Orange.

Internet mobilny na abonament

W ofercie Orange dostępny jest internet mobilny na abonament, w kilku opcjach do wyboru:

  • Internet Mobilny Podstawowy – 10 GB za 9,99 zł miesięcznie, w tym 0,65 GB w UE, dodatkowo naliczany jest zapasowy pakiet danych w wysokości 10 GB za 10 zł;
  • Internet Mobilny Optymalny – 50 GB za 39,99 zł miesięcznie, w tym 2,58 GB w UE, dodatkowo naliczany jest zapasowy pakiet danych w wysokości 10 GB za 10 zł;
  • Internet Mobilny Optymalny w Orange Love – to oferta Internetu Mobilnego Optymalnego, ale z rabatem w wysokości 20 zł dla posiadaczy Orange Love. Dzięki temu, 50 GB internetu mobilnego kosztuje tylko 19,99 zł. O pełnej ofercie Orange Love można dowiedzieć się z: https://www.orange.pl/love;
  • Internet Domowy 4G – 250 GB za 69,99 zł w strefie domowej, w tym 100 GB poza strefą domową. Dodatkowo, w abonamencie wliczone są Szczęśliwe Godziny, czyli nielimitowany transfer w godz. 0:00-8:00, który nie pomniejsza pakietu danych.

Każdy, kto przedłuża umowę z siecią Orange, otrzymuje dodatkowy pakiet danych w wysokości 10 GB, bez względu na wybraną ofertę internetu mobilnego na abonament.

Internet mobilny na kartę

Orange ma też ofertę dla tych, którzy nie chcą podpisywać umowy i są zdecydowanymi zwolennikami telefonów na kartę. Z internetu mobilnego również mogą korzystać w ten sam sposób – bez konieczności zawierania umowy z operatorem. W tym przypadku, będąc użytkownikiem Orange Free na kartę, można samodzielnie decydować o wysokości pakietu danych, w zależności od kwoty doładowania:

  • 5 zł to 2,5 GB ważne przez 2 dni,
  • 10 zł to 5 GB ważne przez 5 dni,
  • 30 zł to 15 GB ważne przez 1 miesiąc,
  • 50 zł to 25 GB ważne przez 3 miesiące,
  • 100 zł to 50 GB ważne przez 5 miesięcy,
  • 200 zł to 100 GB ważne przez 5 miesięcy.

Co ważne, uzyskany w ten sposób dostęp do internetu mobilnego jest za darmo. Kwota doładowania określa tylko wielkość pakietu danych oraz czas, w jakim można z niego korzystać. Środki finansowe po doładowaniu konta są przeznaczane na połączenia wykonywane z telefonu, zgodnie z taryfą operatora. Więcej na ten i wiele innych tematów związanych z usługami Orange można dowiedzieć się ze strony orange.pl. 

Co wybrać?

Co wybrać – internet mobilny na kartę czy abonament? Decyzja zależy od własnych potrzeb, ale też możliwości m.in. finansowych. Głównym rozróżnieniem obu ofert jest umowa, a konkretnie jej brak w przypadku internetu mobilnego na kartę. Dla wielu osób jest to główny powód, dla którego wybierają tę opcję. Czym jeszcze różnią się obie propozycje operatora?

W przypadku internetu mobilnego na abonament, istnieje zapasowy pakiet danych, który jest automatycznie uruchamiany po wykorzystaniu limitu określonego w umowie – w ofercie podstawowej i optymalnej. To bardzo wygodne rozwiązanie. Natomiast, Internet Domowy 4G daje możliwość darmowego korzystania z transferu danych, od północy do godziny 8 rano, w ramach Szczęśliwych Godzin. Trzeba też wspomnieć o posiadaczach Orange Love, którzy mogą skorzystać z oferty Internet Mobilny Optymalny w cenie niższej o 20 zł od standardowej.

Natomiast, internet mobilny na kartę, jest tak naprawdę darmowy, ponieważ kwota doładowania określa tylko wysokość pakietu danych i ich ważność, a pieniądze faktycznie są wydawane na połączenia, zgodnie z taryfą operatora. W związku z tym, wybierając kartę, otrzymuje się bonus w postaci internetu za każdym razem, gdy konto zostanie doładowane. Plusem takiej opcji jest również możliwość dostosowania wysokości pakietu danych do aktualnych potrzeb. W zależności od wybranej kwoty doładowania, można korzystać z internetu od 2,5 GB nawet do 100 GB.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!