|   | 

Za co kierowcy kochają samochody luksusowe?

Widok sunącego po drodze samochodu luksusowego powoduje szybsze bicie serca u praktycznie każdego kierowcy. Luksus słusznie wzbudza podziw. Okazuje się jednak, że współczesne samochody luksusowe oferują kierowcy nie tylko uznanie i prestiż, lecz też kilka innych, równie przyjemnych rzeczy. Jakich?

Manager i arabski szejk

Samochody luksusowe to bardzo szerokie pojęcie. Mieszczą się w nim zarówno auta klasy premium, takie jak Volvo, jak również ultranowoczesne bolidy tworzone na specjalne zamówienia arabskich szejków. Ich wspólną cechą jest podziw, jaki wzbudzają za każdym razem, gdy pojawią się na drodze. Złośliwi mogliby dodać, że łączy je również wysoka cena, przekraczająca możliwości przeciętnego nabywcy. Luksus musi jednak kosztować. Inaczej nie byłby tym, czym jest.

Samochody luksusowe ładnie pachną

Współcześni producenci samochodów luksusowych prześcigają się w pomysłach na pozytywne zaskoczenie wymagającego klienta, co skutkuje śmiałymi posunięciami mającymi na celu zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagającej grupy klientów. Volvo przykładowo wyodrębniło osobny zespół specjalistów do spraw zapachów, którzy mają czuwać nad tym, by właścicieli limuzyn i SUV – ów szwedzkiego producent mogli poczuć się w nich rześko niczym na kwitnącej wiosną łące. Podobnych pomysłów nie ma raczej co szukać u producentów aut wolumenowych. Tam rządzi ekonomia, która potrafi skutecznie ograniczyć wyobraźnię.

Osiągi, które stanowią luksus

Wygląd dopracowany w najdrobniejszych detalach, najlepsze materiały użyte do wykończenia wnętrz, zaawansowane systemy multimedialne to elementy, które cechują segment współczesnych samochodów luksusowych. Dla miłośników motoryzacji liczą się jednak te elementy, które kryją się pod maską. Osiągi samochodów luksusowych są godne podziwu.

Pomijając auta sportowe, limuzyny również pomimo eleganckich kształtów potrafią być demonami prędkości. Są kierowcy, którzy podróżując przykładowo najnowszym Volvo S90 T6 AWD będą czerpać radość z 320 KM mocy i 400 Nm momentu obrotowego. Inni zaś docenią najwyższą jakość i fenomenalną wręcz ergonomię modelu szwedzkiego producenta. Co ciekawe, Volvo ma do luksusu iście filozoficzne podejście. Świadczy o tym chociażby strona WWW: http://www.volvocars.com/pl/o-nas/nasz-swiat/nasza-definicja-luksusu. Szwedzi jak widać biorą potrzeby klientów na poważnie i słusznie, bo w końcu chodzi o tych najzamożniejszych.

Technologie dostępne nie dla wszystkich

W przypadku samochodów luksus może być widoczny na pierwszy rzut oka lub też wiązać się z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, wspomagających codzienne użytkowanie auta. Większość kierowców z pewnością chciałaby posiadać w swoich samochodach System Bezpieczeństwa Intellisafe Surround, który dostępny jest jako wyposażenie dodatkowe Volvo S90 T6 AWD.

Zawarto w nim takie elementy jak:

  • BLIS, czyli Blind Spot Information System – układ monitorowania martwego pola widoczności,
  • CTA, czyli Cross Traffic Alert – układ ostrzegający o zbliżających się obiektach (pojazdy, piesi, rowerzyści) podczas wyjeżdżania tyłem,
  • układ ostrzegający o kolizjach tylnych z funkcją włączania hamulców w stojącym pojeździe.

Zaawansowane systemy automatycznie wspomagające kierowcę w sytuacjach niebezpieczeństwa to zasadniczo różnią samochody luksusowe od większości aut. W większości przypadków wykorzystanie innowacyjnych technologii poprawiających bezpieczeństwo podróży znacząco wpływa na końcową cenę konkretnego modelu. Producenci samochodów luksusowych nie oszczędzają na ochronie życia kierowcy, pasażerów oraz pieszych. Moc, wygoda i wygląd muszą iść w parze z bezpieczeństwem. By je zwiększyć do maksimum, auto może samo zaparkować, dzięki czemu nieporadny kierowca ma szansę uniknąć potencjalnych szkód parkingowych. Można powiedzieć, że nowoczesne, luksusowe samochody potrafią już częściowo same o siebie zadbać. Może to i dobrze.

Nie tylko dźwięk silnika

Współczesny samochód luksusowy może wygodnie pomieścić 5 pasażerów, a nawet 19 głośników. Systemy audio w segmencie premium to prawdziwe dzieła sztuki. W najnowszym Volvo XC 90 melomani mogą wybrać system audio PREMIUM SOUND BOWERS & WILKINS, który poza wspomnianymi wcześniej 19 głośnikami, jest wyposażony w 12 – watowy wzmacniacz oraz otwarty subwoofer. Całość składa się na ogromną moc 1400 W krystalicznie czystego dźwięku. Dzięki innowacyjnej technologii Room Transformation, kierowca we wnętrzu samochodu może odwzorować akustykę określonego pomieszczenia, przykładowo studia nagraniowego, z jego charakterystycznym, surowym brzmieniem. W segmencie aut ekonomicznych takie rozwiązania po prostu nie występują. Audio to z pewnością zdecydowana przewaga samochodów luksusowych.

Samochody luksusowe nie uznają kompromisów

Sam zakup samochodu luksusowego wiąże się z poważną inwestycją, lecz warto pamiętać, że tego typu auto wymaga odpowiedniego użytkowania. Podstawę stanowi korzystanie z usług autoryzowanego serwisu oraz korzystanie z najwyższej jakości części. Luksus w końcu nie robi kompromisów. Słusznie. W końcu dlatego jest taki wyjątkowy.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!