|   | 

Okulary czy soczewki? Jak je odpowiednio dobrać?

Problemy ze wzrokiem dotykają coraz większą część naszego społeczeństwa. Jest to spowodowane nie tylko chorobami wrodzonymi uwarunkowanymi genetycznie, ale przede wszystkim sposobem życia w dzisiejszym świecie. Coraz więcej czasu spędzamy przed komputerem i telefonem, co bardzo psuje nasz wzrok.

Na szczęście osoby pracujące przed ekranem monitora co jakiś czas mają wykonywane badanie wzroku, dzięki któremu mogą szybko zorientować się, czy ich oczy są w pełni zdrowe. Inne osoby, które zauważyły u siebie pogorszenie widzenia powinny jak najszybciej udać się do okulisty.

Co jest lepsze? Okulary czy soczewki?

Najpopularniejsze wciąż są okulary, ale coraz więcej osób decyduje się na noszenie soczewek. Przede wszystkim są one wygodniejsze i pozwalają na uprawianie sportu czy pływanie w basenie. Niektóre osoby też nie czują się zbyt dobrze w okularach, bez względu na rodzaj oprawki.

Okulary i soczewki zawsze powinny być dobrane przez okulistę. Zadaniem pacjentów jest po prostu zrealizowanie zakupu zgodnie z wytycznymi lekarza. To jedyna gwarancja, że będziemy czuć się dobrze w okularach i bardzo dobrze w nich widzieć. Nigdy nie kupujmy okularów tzw. uniwersalnych w aptece, gdyż mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku dla naszego wzroku. Nasze zdrowie jest bezcenne, dlatego starannie wybierajmy okulary polecane przez doświadczonego okulistę.

Zakup okularów lub soczewek to koszt od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. W przypadku okularów duże znaczenie ma np. wada, bo ona wpływa na kosz szkieł. Oczywiście wiele osób, u których nagle zdiagnozowano wadę wzroku nie ma możliwość zrealizowania takiego zakupu ze względów finansowych. Na szczęście mogą one wziąć szybką pożyczkę na pozyczkowy-portal.pl.

Jeśli jesteś zainteresowany taką pomocą finansową, to przeczytaj też artykuł pt. „O czym pamiętać, biorąc pierwszą chwilówkę?”.

 

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!