|   | 

Jak dbać o myszkę komputerową?

Wybór idealnej myszki komputerowej to bardzo ważna sprawa. Dobre dobrana myszka do użytkownika zapewni bezpieczną i wygodną pracę. Z idealnym modelem nie trzeba bać się o ból nadgarstka, nawet po kilkugodzinnej sesji przy komputerze. Jak jednak wybrać najlepszą? I jak o nią dbać, aby służyła przez lata? Sprawdź sam, czytając nasz artykuł.

Myszki komputerowa – rodzaje

Skupiając się na rodzajach myszek komputerowych, warto przede wszystkim pomówić o sposobie podłączenie gryzonia do komputera. Dla wszystkich, którzy siedzą przy biurku i nie boją się ograniczeń, stworzone zostały myszki przewodowe. Dzięki nim myszka nie wymaga ładowania ani wymieniania baterii. Myszki komputerowe przewodowe są świetną opcją dla użytkowników nieprzemieszczających się, którzy mają swoje wyznaczone miejsce do pracy czy rozgrywki. Dzięki przewodowi gryzoń nie wymaga ładowania, co przekłada się na stałe, bezproblemowe użytkowanie. Według wielu myszki komputerowe przewodowe są szybsze i mniej zawodne. To dzięki temu, że mają lepszy czas reakcji od bezprzewodowych modeli w tej samej cenie. Jednak inwestując trochę więcej pieniędzy, można zakupić dobry model, który będzie działał bez kabla, a jego czas reakcji nie będzie pozostawiał nic do życzenia. Myszki przewodowe stworzone zostały do pracy biurowej czy też do wielogodzinnych rozgrywek. Dzięki nim nie trzeba przejmować się tym, że trakcie pracy czy gry gryzoń się rozładuje i przerwie w ważnym momencie.

Myszki komputerowe bezprzewodowe działają bez kabla, dzięki czemu zapewniają większą swobodę działania. Są świetne w podróży, do korzystania w łóżku czy też w innych mniej komfortowych warunkach. Myszki tego typu mają różne rodzaje podłączenia i sposoby ładowania. Część z nich działa na USB, przez co zużywają jeden slot komputera, laptopa czy innego rodzaju sprzętu. Cechują się szybkim działaniem i sprawnym przesyłaniem danych do urządzenia. Zakupić można również myszki komputerowe bezprzewodowe działające na Bluetooth. Te świetnie spisują się do laptopów czy tabletów. Nie wymagają żadnego podłączenia zewnętrznego, dzięki czemu nie zajmują slotów i umożliwiają podpinanie innych potrzebnych sprzętów. Takie myszki idealnie sprawdzają się na wszelkich prezentacjach czy też podczas pracy. Można nimi swobodnie poruszać po ekranie nawet z kilkunastometrowej odległości.

Myszka komputerowa

Jak wybrać model, który spełni oczekiwania?

Wybierając myszkę, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Pierwszym z nich jest rozdzielczość, czyli czułość sensora. Wyraża się ją za pomocą jednostki DPI. Ten wybór jest zależny od zastosowania myszki. W większości przypadków optymalne jest korzystanie z 2000/3000 DPI. To dobra wartość do pracy czy do gier. Ta powinna być jednak większa, jeśli korzysta się z dużego monitora bądź gra się w produkcje, które wymagają bardzo szybkich reakcji.

Innymi ważnymi aspektami będą takie elementy jak wielkość urządzenia i dodatkowe przyciski. Myszka musi dobrze leżeć w dłoni, aby jej użytkowanie sprawiało przyjemność i nie łączyło się z bólem nadgarstków. Dobrze dobrany gryzoń zapewnia wiele godzin spokojnego użytkowania. Dodatkowe przyciski mogą uprzyjemnić pracę myszką. Warto zwracać uwagę na scroll (ten może np. umożliwić ruch na boki, a nie tylko góra dół) oraz na przyciski boczne, które można ustawiać wedle własnych preferencji.

Jak dbać o myszkę komputerową?

Myszki komputerowe zbierają w sobie kurz i innego rodzaju drobnoustroje, przed którymi ciężko je chronić w trakcie codziennego użytkowania. Ważne jest, aby raz na jakiś czas dokładnie je przeczyścić. Nie trzeba rozbierać myszki na części pierwsze. Wystarczy zakupić sprężone powietrze i pianki do czyszczenia sprzętu. Na start dobrze jest wydmuchać cały kurz z urządzenia. W tym celu świetnie sprawdza się sprężone powietrze, które umożliwi wypchanie całego brudu z myszki. Po tym zabiegu należy wziąć ściereczkę, np. z mikrofibry, nałożyć na nią piankę, a następnie przetrzeć środkiem sprzęt. W ten sposób całość będzie wyglądać jak nowa, a sam proces czyszczenia zajmie tylko kilka minut.

Kiedy należy wymienić myszkę?

Myszki komputerowe dostępne na hamamobile.pl/myszki-komputerowe słyną ze swojej wieloletniej pracy. Wymieniać je trzeba jedynie, gdy się zepsują. Jeśli jednak gryzoń jeszcze działa, a np. zaczyna się zacinać. Warto pomyśleć o zmianie ślizgaczy. Możliwe, że te wytarły się za bardzo przez czas użytkowania i całość z trudem już funkcjonuje. Wymiana ślizgaczy nie jest niczym skomplikowanym. Do nowych myszek dodatkowe ślizgacze są dodawane w zestawie. Jeśli jednak takich nie ma, można zakupić je osobno np. w Internecie.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!