|   | 

Sposoby wykorzystania nasion konopi

Nasiona z konopi na co dzień raczej nie zaprzątają specjalnie naszej uwagi, ale na przestrzeni wieków, a także dzisiaj, wykorzystuje się je do ogromnej ilości najróżniejszych zastosowań. Jest to żywność, jest to lekarstwo, jest to surowiec przemysłowy, a innych zastosowań też nie brakuje. Wymienianie ich byłoby pracą herkulesową, Ale warto jest skupić się przynajmniej na najważniejszych i najciekawszych zastosowaniach współczesnych. Niektóre z nich mogą zaskakiwać. Sprawdź, co mówią eksperci z greatsilkroad.org

Nasiona z konopi dla wędkarzy

Nasiona z konopi są bardzo dobrze znane wędkarzom, którzy łowią karpie czy amury oraz kilka innych gatunków ryb. Ryby te bardzo bowiem lubią te nasiona i dają się na nie łatwo łapać. Czasami wystarczy tylko nabić na haczyk jedno ziarno i ruszyć na polowanie, ale zazwyczaj wędkarze starają się trochę bardziej i robią z nich specjalną zanętę.

Zanętę przygotowuje się poprzez namoczenie nasion w wodzie, co musi trwać około jednej doby. Najczęściej 1 litrem wody zalewa się około 250g nasion. Po tym czasie w tej samej wodzie gotuje się je, ale powoli. Gotowanie trwa tyle czasu, by ziarna popękały. Wymaga to około 30 minut powolnego gotowania się na małym ogniu. Nasiona się płucze i osusza. Potem większe wybiera się do nabijania na haczyki, a z mniejszych robi się zanętę pomocniczą poprzez ich starcie. Potem wystarczy taką zanętę wrzucić do jeziora i zacząć łowić.

Nawiasem mówiąc, nie tylko ryby lubią nasiona z konopi. Wielkimi fanami takich nasion są także papugi, kanarki oraz inne ptaki. Te ptaki je po prostu uwielbiają i co bardzo ważne, są to pokarmy dla nich bardzo zdrowe.

nasiona konopi

Zdrowe żywienie

Nasiona konopi są bardzo zdrowe nie tylko dla ptaków. Jest w nich bardzo dużo białka i tłuszczów, co jest bardzo dobre dla człowieka. Niałka są dobre z oczywistych względów i tłuszcze też, ponieważ w obu przypadkach mamy do czynienia z produktami roślinnymi, a zazwyczaj białka i tłuszcze człowiek zdobywa na zwierzętach. Jest to sposób zdecydowanie mniej zdrowy, z którym wiąże się masa efektów ubocznych. Zawarte w nasionach z konopi kwasy tłuszczowe omega 3 oraz omega 6 to nasycone kwasy tłuszczowe, czyli takie, które w formie niezmienionej pełnią wiele funkcji w organizmie. Wytwarzany z nich jest między innymi cholesterol, który wyściela żyły i tętnice zapewniając im elastyczność. Jest to tak zwany dobry cholesterol. Poziom złego cholesterolu spada.

Zawarte w nasionach z konopi witaminy, mikroelementy i makroelementy, a także wiele różnych substancji regulujących działanie organizmu człowieka to łącznie masa małych bodźców dla całego organizmu, ale wielki efekt dla całości. Korzystanie z nasion z konopi może bowiem oznaczać ukojenie nerwów, poprawę krążenia, co zazwyczaj przekłada się przede wszystkim na niższe ciśnienie krwi, jak również można spodziewać się regulacji poziomu cukru we krwi.

Lekarstwo na raka

Udowodniono, że nasiona z konopi są w stanie skutecznie chronić nas przed rakiem. Związane jest to przede wszystkim z zawartością w ich składzie substancji o charakterze antyutleniaczy. Zwalczają one wolne rodniki, czyli swoiste toksyny o bardzo różnych źródłach pochodzenia, które atakują zupełnie przypadkowe struktury na poziomie komórkowym. Kiedy celem takiego ataku stanie się DNA, może dojść do jego nieprawidłowego działania, co skutkuje pojawieniem się choroby nowotworowej. Składniki z nasion z konopi są w stanie blokować ten proces, a kiedy dojdzie do uszkodzenia, mogą wspierać proces regeneracji.

Ciekawostki

Jako ciekawostkę na koniec można dodać, że nasiona z konopi to czasami hobby – niektórzy ludzie je po prostu kolekcjonują dla przyjemności.

Dowiedz się więcej na: andi-gsmd.pl

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!