Jak dbać o cerę trądzikową? Poznaj naturalne...
Trądzik to powszechny problem, który dotyka osoby w każdym wieku, a jego nasilenie może być różne. Choć dostępne są różne metody leczenia...
Nie będziemy wprowadzać w błąd przez kolejne kilka akapitów. Napiszemy wprost. Nie jest ani gorąca, ani zimna. To letnie? Też nie. Najpierw jest zimne. Potem gorące. Taką kombinację można nazwać "prysznicem regeneracyjnym".
Po ciężkim, wyczerpującym treningu nie ma nic bardziej relaksującego niż gorący prysznic. Niektórzy ludzie wolą brać prysznic w zimnej wodzie, podczas gdy inni czują się bardziej komfortowo w ciepłej wodzie. Nie ma sensu opowiadać się po żadnej ze stron. Każda osoba inaczej reaguje na wodę spływającą po plecach i inaczej odczuwa jej temperaturę. Jedno jest pewne.
Twoje mięśnie i ścięgna mogą stać się "rozgrzane do czerwoności" po długotrwałych ćwiczeniach, niezależnie od ich intensywności czy wytrzymałości. Chłodna woda może być użyta do ukojenia i obkurczenia naczyń krwionośnych. Chłodna woda zamknie również Twoje pory, co zmniejszy pocenie się. Jest to szczególnie ważne, jeśli po treningu zamierzasz pracować w białej koszuli. Zimna woda może być również używana do zmniejszenia obrzęku i bólu, podobnie jak zimny kompres.
Aby się zrelaksować i poprawić krążenie, zwiększ temperaturę i zrób sobie przerwę. Chłodna woda zwęża naczynia krwionośne, natomiast gorąca woda rozszerza je. Naprzemienny prysznic przyspieszy krążenie krwi. Dzięki temu mięśnie szybciej i skuteczniej się zregenerują. Należy wykonać od 3 do 5 zmian temperatury. Zimną wodę należy puszczać przez około 10 sekund. Faza ciepła powinna trwać dwa razy dłużej.
Woda podgrzana do 25 stopni może pobudzić, zahartować, przyspieszyć krążenie krwi i przemianę materii. Ciepły prysznic o temperaturze od 26 do 35 stopni może rozluźnić mięśnie. Gorąca woda powyżej 36 stopni odpręża i usuwa sztywność stawów i mięśni. Gorąca woda otwiera pory, co pomaga w usuwaniu toksyn. Należy uważać na temperaturę i długość "gorącej" wody. Zbyt gorąca woda może spowolnić regenerację mięśni. Po treningu, należy wziąć gorącą kąpiel co najmniej cztery godziny. Możesz również zrelaksować się w jacuzzi z książką, jeśli ćwiczysz rano.
Terapia kontrastowa jest świetną opcją, jeśli uważasz, że potreningowy prysznic zajmuje Ci trochę czasu. Profesjonalni sportowcy używają dwóch zbiorników z wodą o różnych temperaturach, aby osiągnąć ten efekt. Jednak polewanie skóry wodą również przynosi (choć ograniczony) efekt. Po 3 minutach moczenia się w zimnej wodzie (co nie wydaje się dużo, ale tak jest), możesz przejść na trzy minuty do ciepłej lub gorącej wody. Dzięki temu będzie to o wiele przyjemniejsze. Daj sobie czas na odpoczynek około 15 minut. Następnie możesz zjeść swój posiłek potreningowy.
Należy pamiętać, że kąpiel nie wyleczy ani nie pomoże w powrocie do zdrowia po kontuzjach. Te powinny być natychmiast obejrzane przez specjalistów. Ból mięśni może być również złagodzony przez niekąpiel po dłuższej nieobecności. Przyniesie to tylko chwilową ulgę.
Więcej porad i artykułów znajdziesz na http://aktywne-zycie.pl/
Trądzik to powszechny problem, który dotyka osoby w każdym wieku, a jego nasilenie może być różne. Choć dostępne są różne metody leczenia...
Współuzależnienie to złożony problem emocjonalny i psychologiczny, który dotyczy osób związanych z osobami uzależnionymi od substancji...
Marzysz o białym, promiennym uśmiechu? Dla wielu osób jest to nie tylko kwestia estetyki, ale także pewności siebie i satysfakcji z wyglądu...
Depilacja laserowa zyskuje coraz większą popularność, ponieważ każdy chce mieć gładką i piękną skórę na każdy dzień. Depilacja...
E-mail: sugestia@adssupport.pl
ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!