|   | 

Jak wybrać najlepszy portfel dla siebie?

Bardzo często zakup odpowiedniego portfela sprawia duże problemy. Podczas podejmowania decyzji większość osób kieruje się przede wszystkim wyglądem i kolorystyką. Są to na pewno elementy ważne, bo portfel powinien się podobać osobie go noszącej. Jednak warto też zwrócić uwagę między innymi na sposób wykonania czy rodzaj zastosowanego materiału. Wszystko to po to, aby jak najdłużej cieszyć się z zakupu.

W sklepach internetowych oferta portfeli jest bardzo szeroka. Najczęściej znaleźć można portfele damskie, portfele męskie, portfele uniwersalne oraz portmonetki.

Dlatego też warto wiedzieć, że portfel damski to niekoniecznie to samo, co popularna niegdyś portmonetka. Mimo to panuje dość powszechne przekonanie, że kobiety noszą właśnie portmonetki, a mężczyźni portfele. Zresztą takie zdanie wysnuć można przeglądając także niektóre słowniki języka polskiego. Tymczasem portmonetki mają całkiem inny kształt niż portfele damskie czy męskie. Niewiele osób o tym wie.

Przed zakupem portfela trzeba sobie odpowiedzieć przede wszystkim na pytanie odnośnie własnych potrzeb. Duże znaczenie ma m.in. to ile kart różnego rodzaju w portfelu się będzie musiało zmieścić oraz to gdzie portfel będzie noszony - w kieszeni spodni, a może w torebce. Od tego uzależniona jest jego wielkość i gabaryty.

Za mały portfel bywa bardzo problematyczny. Ciężko jest w nim pomieścić wszystkie niezbędne dokumenty. Z kolei za duży jest niewygodny w codziennym użytkowaniu. Co ciekawe, dotyczy to przede wszystkim mężczyzn, którzy na ogół portfel noszą w kieszeni. Dopiero po ustaleniu takich elementów można przejść do kolejnych, także ważnych w przypadku zakupu portfela.

galanteria skórzana

Na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania portfela?

Okazuje się, że jest przynajmniej kilka istotnych czynników, na które trzeba zwrócić uwagę w tej sytuacji. Są to m.in. rodzaj zastosowanego materiału (skóra naturalna, skóra ekologiczna, materiały syntetyczne, itd.), typ portfela, jego kształt i wielkość, cena oraz kolorystyka, projekt czy rodzaj wykorzystanego zapięcia.

Podczas zakupu portfela należy się więc w dużej mierze kierować takimi samymi kryteriami jak przy zakupie odzieży. Wygląd portfela dobrze jest dostosować do swojego wieku oraz stylu i statusu. Kolorowy model z różnymi aplikacjami nie pasuje do poważanego prawnika, a skórzany portfel do nastolatka czy dziecka w wieku szkolnym.

Pozostaje też kluczowe pytanie odnośnie rodzaju zastosowanego materiału. Portfele skórzane są dość drogie, ale dobrze użytkowane posłużyć mogą przez wiele długich lat. Modele nieco tańsze nadają się niejednokrotnie do wymiany już po kilku miesiącach użytkowania. Duży wybór jest też pod względem kolorystycznym. Osoby, które na co dzień cenią sobie raczej rozwiązania praktyczne i klasyczne powinny zdecydować się na portfel w kolorze czarnym bądź brązowym. Taki model pasuje w zasadzie do każdej stylizacji i torebki. W ten sposób uniknąć więc można poważnej modowej wpadki. Jednak w sklepach nie brak także propozycji w nieco odważniejszych kolorach. To rozwiązanie dla osób młodych oraz wszystkich tych, którzy na co dzień lubią wyróżniać się z tłumu.

Podczas zakupu portfela damskiego, męskiego czy portmonetki warto poświęcić nieco więcej czasu na określenie swoich potrzeb oraz indywidualnych preferencji, tak aby można było się z zakupu cieszyć jak najdłużej.

Ciekawostka

Nazwa portmonetka pochodzi z języka francuskiego, od słów porter - nosić oraz monnaie - moneta. Co ciekawe, były one już wykorzystywane w Grecji w VII wieku naszej ery.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!