|   | 

Wideo sportowe – przegląd kamer do zadań specjalnych

Poszukujesz kamery, która pozwoli Ci uchwycić nawet najbardziej dynamiczne momenty? Chciałbyś zarejestrować swoje sportowe wyczyny, a może potrzebujesz sprzętu do nakręcenia własnego teledysku? Oto przegląd kamer video, które Ci to umożliwią.

Ekstremalne wyzwanie

Rejestrowanie sportowych zmagań to niełatwe zadanie, jednak efekty, jakie możesz osiągną, są warte wysiłku. Kręcenie dynamicznych scen wymaga nie tylko wytrwałości i pomysłowości ‒ konieczne jest również użycia odpowiedniego sprzętu. Na rynku dostępnych jest obecnie wiele kamer przeznaczonych do kręcenia wideo sportowego. Tego typu modele wyposażonego w wytrzymałe, wodoodporne obudowy, dostosowane do pracy w trudnych warunkach pogodowych, i szerokokątne obiektywy, umożliwiające rejestrowanie panoramicznych ujęć. Kamery sportowe oferują swoim użytkownikom przydatne funkcje, takie jak stabilizacja obrazu czy nagrywanie wideo w zwolnionym tempie. Firma Sony, wychodząc naprzeciw wielbicielom aktywnego wypoczynku, przygotowała specjalną serię produktów Sony Action Cam. Kamery z tej linii stworzone zostały z myślą o rejestrowaniu dynamicznych ujęć w trudnych, a nawet ekstremalnych warunkach. Szeroki wybór modeli z tej serii znajdziesz w sklepie Sony Centre: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=kamery_sportowe_actioncam. Jakie możliwości oferują kamery Action Cam?

Sony Action Cam FDR-X3000

Kamera sportowa Sony Action Cam FDR-X3000 umożliwia nagrywanie wideo w doskonałej jakości 4K. Ten model wyposażony została w zaawansowany optyczny stabilizator obrazu Balanced Optical SteadyShot (BOSS). Jego zadaniem jest redukcja niepożądanych drgań i wstrząsów, które mogą powstać podczas kręcenia wideo w niesprzyjających warunkach. SteadyShot pozwala na rejestrowanie stabilnego obrazu podczas jazdy na rowerze, nartach czy rolkach. Stabilizator eliminuje również drgania, które mogą powstać podczas kręcenia filmów za pomocą drona. Z kolei nowoczesny proces BIONZ X gwarantuje, że wszystkie nagrywane przez Ciebie ujęcia bogate będą w wiernie odwzorowane i naturalnie wyglądające szczegóły. Kamera Sony Action Cam FDR-X3000 oferuje również funkcję nagrywania obrazu z prędkością 120 klatek na sekundę, w rozdzielczości Full HD. Umożliwia to późniejsze odtworzenie obrazu w zwolnionej prędkości (tzw. slow-motion). Funkcja ta umożliwia zarejestrowanie dynamicznych ewolucji na snowboardzie czy deskorolce i z pewnością przypadnie do gustu osobom uprawiającym sporty ekstremalne. Kamera wyposażona jest ponadto w moduł GPS, który pozwala określić Twoją lokalizację i prędkość, z którą poruszasz się w momencie kręcenia filmu. Action Cam FDR-X3000 sprosta również oczekiwaniom osób, które chciałby uwiecznić wakacyjne nurkowanie czy surfowanie. Dołączona do zestawu wodoodporna obudowa umożliwia bezpieczne zanurzenie urządzenia w wodzie do głębokości 60 m.

Action Cam HDR-AS200V

Nagrania z nocnych wycieczek cechuje tajemniczy klimat, jednak ze względów technicznych takie sceny są trudne do zarejestrowania. Kamera Action Cam HDR-AS200V wyposażona jest w światłoczuły przetwornik CMOS Exmor R, który odpowiada za redukcję szumów, które powstają podczas rejestrowania obrazu w niesprzyjających warunkach oświetleniowych. Dzięki temu rozwiązaniu będziesz mógł kręcić filmy nawet w ciemnych miejscach czy po zachodzie słońca. Natomiast szerokokątny obiektyw ZEISS Tessar o kącie widzenia 170° pozwoli Ci utrwalić panoramiczne obrazy. Rejestrowanie zapierających dech w piersiach krajobrazów jeszcze nigdy nie było tak proste. Film to nie tylko obraz – ważny jest również dźwięk. Kamera Action Cam HDR-AS200V wyposażona jest we wbudowany mikrofon stereofoniczny, który pozwoli Ci zarejestrować przestrzenny dźwięk wysokiej jakości. Filtr antyzakłóceniowy minimalizuje szumy, które spowodowane mogą być przez wiatr. Ta opcja przydatna jest zwłaszcza podczas dynamicznych zdjęć w ruchu. Kamera obsługuje profesjonalny kodek XAVC S, umożliwiający zapis obrazu Full HD z wysoką przepływowością. Osoby rozpoczynający przygodę ze sportowym wideo mogą skorzystać z domyślnych trybów nagrywania, jednak bardziej zaawansowani użytkownicy mogą dopasować parametry obrazu do własnych potrzeb. Kamera oferuje możliwość ręcznego ustawienia ekspozycji, korekcji kolorów czy bilansu bieli. Action Cam HDR-AS200V wyposażona jest w szczelną obudowę, która sprawdzi się podczas kręcenia filmów w ekstremalnych warunkach. Obudowa wytrzymuje zanurzenie w wodzie do głębokości 10 m. Chroni również kamerę przed wstrząsami oraz zewnętrznymi czynnikami, takimi jak błoto, kurz czy pył – śmiało możesz więc zabrać ją ze sobą na górskie wyprawy, spływy kajakowe czy rowerowe rajdy.

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!