|   | 

Jak wybrać preparat, który wzmocni włosy? Krótki poradnik

Wypadanie włosów jest problemem, z którym boryka się coraz więcej osób. Przyczyny tego stanu są różne, dlatego nie ma jednej skutecznej metody walki z dolegliwością. Jednak bez względu na powód, można działać doraźnie i wybrać dobry preparat zapobiegający problemowi.

 Chociaż utrata włosów jest procesem całkowicie naturalnym, wzmożone przerzedzanie czupryny jest powodem do niepokoju. By wyeliminować problem, wiele osób sięga po tabletki na wypadanie włosów. Trzeba jednak wiedzieć, że suplementy suplementom nierówne. Na co więc zwracać uwagę przy ich wyborze?

Poznaj przyczynę wzmożonego wypadania włosów

Wybór tabletek na wypadanie włosów należy uzależnić od przyczyny problemu. Warto bowiem mieć świadomość, że nie wszystkie preparaty wspomogą leczenie np. łysienia androgenowego czy łysienia spowodowanego zaburzeniami hormonalnymi z powodu niedoczynności/ nadczynności tarczycy.

Jeśli zmagasz się z niedoborami witamin i minerałów, stosujesz drastyczną dietę odchudzającą, sięgasz po kosmetyki z "agresywnym" składem lub nie dbasz o właściwą pielęgnację kosmyków, tabletki na wypadanie włosów jak najbardziej mogą pomóc. Ich działanie polega na dostarczeniu cennych składników odżywczych, a także wzmocnieniu  włosów.

Zamiast skrzypu polnego, postaw na pędy bambusa

 Tabletki na wypadanie włosów bardzo często zawierają krzemionkę pozyskiwaną ze skrzypu polnego. Okazuje się jednak, że zawartość cennego związku jest znikoma - na efekty kuracji trzeba długo czekać. Dlatego lepszym rozwiązaniem są tabletki na wypadanie włosów z krzemionką, której źródłem są młode pędy bambusa. Podczas gdy skrzyp polny dostarcza zaledwie 10-15% związków krzemu, tak bambus - aż 75%.

Sama biotyna nie wystarczy

Wśród osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów popularne są preparaty zawierające wysokie dawki biotyny. Warto jednak mieć świadomość, że - choć witamina H faktycznie wpływa na kondycję włosów - jako samodzielny składnik niewiele pomoże. Co więcej, przyjmowanie jej w wysokich dawkach wcale nie powoduje przyspieszenia efektów kuracji. Górną, bezpieczną dawką biotyny jest 900 mg, nie ma badań wykazujących skuteczność wyższych dawek tego składnika.

Wybierając tabletki na wypadanie włosów warto wziąć pod uwagę kompleksowy skład. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór suplementów (np. tabletek Vitapil) łączących w sobie właściwości krzemionki z młodych pędów bambusa, biotyny, niacyny, kwasu pantotenowego oraz minerałów wpływających na kondycję włosów. Dzięki tak zróżnicowanemu składowi można wzmacniać włosy znacznie skuteczniej i zaobserwować satysfakcjonujące efekty.

Liczy się zawartość składników

Bardzo wysokie dawki składników poprawiających kondycję włosów nie są koniecznością. Wystarczy, jeśli tabletki na wypadanie włosów będą zawierały aktywne substancje w optymalnych ilościach - takich, by dały efekt terapeutyczny. Warto więc porównać zawartość poszczególnych składników, zestawiając je z kilkoma suplementami dostępnymi na rynku.

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!