|   | 

Dom

Stół z litego drewna. Styl i komfort w Twojej jadalni

Nowe, drewniane stoły z litego jeszcze do niedawna kojarzyły się z luksusem. Z jednej strony to przeszłość, bo choć oczywiście są bardzo drogie, luksusowe stoły, to jednak gama tych produktów jest tak duża, że dzisiaj może pozwolić sobie na nie niemal każdy. Z drugiej jednak strony luksus stołów z litego drewna jest nadal aktualny, gdyż bez względu na cenę, są one stylowym, komfortowym i wytrzymałym meblem, a czym jest luksus, jeśli właśnie nie połączeniem tych trzech aspektów? Drewniane meble, w tym stoły, zawładnęły polskim designem wnętrz i w tym artykule zastanowimy się dlaczego. 

Przede wszystkim należy docenić wytrzymałość stołów z litego drewna. Jeśli wykonane są z tego materiału w całości, to są masywne, ciężkie i bardzo stabilne. Trudno je przenieść, a co dopiero trącić podczas posiłku. Jednak raz wniesione na swoje miejsce, są ostoją kuchni i jej centralnym punktem, często przez długie lata. Za te atrybuty stołów z litego drewna odpowiada surowiec, z którego są zbudowane oraz technika przygotowania drewna i jego impregnacji. Drewno dębowe jest bardzo wytrzymałe, odporne na urazy mechaniczne i łamanie się. Do tego właściwie zaimpregnowane, jest odporne np. na temperaturę, dlatego nie musimy obawiać się, że gorąca zupa poniszczy taki stół.

Stoły z litego drewna

Kolejnym argumentem przemawiającym za stołami z litego drewna jest ich naturalny, ponadczasowy charakter. Natura i las wracają do łask w latach dwudziestych XXI wieku, dlatego też drewniane meble, w tym stoły, są tak chętnie kupowane przez ludzi. Widok wielkiego, masywnego, drewnianego stołu często przywodzi na myśl wielkie, drewniane ławy jakie można znaleźć w lesie. Polacy uwielbiają ten klimat: piękno naturalnego drewna, rzemieślniczą robotę stolarni. Naturalny styl od lat gości w naszych domach: nie może go też zabraknąć w kuchni.

Z całą pewnością stoły drewniane z litego drewna są też doceniane za swoją uniwersalność. Drewno to materiał, który znakomicie sprawdza się zarówno w starym, jak i nowym budownictwie. Jest pomostem stylowym między tym co było, a tym co jest, oraz prawdopodobnie tym co będzie. Drewniany stół znakomicie wygląda w starym domu, z wielkimi, drewnianymi ornamentami i wiejskim klimatem, ale przecież nowoczesny design domów i mieszkań również współgra z litym drewnem. W nowoczesnym budownictwie stół z litego drewna będzie raczej mniejszy niż większy, ale zdarzają się przecież designerskie kuchnie czy salony, gdzie długie, masywne stoły idealnie wpasowują się w nowoczesny klimat.

Ostatnia rzecz, przez którą stoły z litego drewna cieszą się tak dużą popularnością, to ich uniwersalność. Wieczór ze znajomymi? Kolacja z rodziną? Wigilia w gronie najbliższych? A może po prostu śniadanie z ukochanym? Każda okazja jest dobra, by wspólnie zasiąść przy wielkim, drewnianym blacie. 

Mając na uwadzę wszystko co powyższe, koniecznie sprawdź ofertę sprawdzonej stolarni, np. https://stolarniadebina.pl/. Pamiętaj, że stoły z litego drewna są obecnie na niemal każdą kieszeń!

Artykuł partnera

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!