|   | 

Dom

Jaki rębak do drewna powinienem kupić?

Dwudziesty pierwszy wiek oferuje nam więcej możliwości wydajnej i cichej pracy z wykorzystaniem najnowszych technologii. Technologia ta często wyręcza nas w większości prac, które kiedyś musieliśmy wykonywać ręcznie. Z podobną sytuacją możemy spotkać się w przypadku rębaków. Żmudna i trudna praca, jaką jest obróbka drewna, może stać się teraz łatwa i przyjemna. Odpowiednie rębaki do drewna sprawiają, że jest to możliwe. W tym artykule omówimy najlepszy rębak do drewna dla Twojego przydomowego ogródka lub do bardziej skomplikowanych zadań. 

CO TO JEST RĘBAK DO DREWNA?

Istnieje wiele różnych definicji rębaków do drewna. Rębak to maszyna, która tnie gałęzie i drewno na mniejsze kawałki. To jest podstawowa definicja. Obracające się tarcze, które są wyposażone w różne noże, są używane do wykonania tego zadania. Noże rębaka służą do rozdrabniania drewna, a następnie do produkcji zrębków drzewnych. Materiał ten może być wykorzystany jako paliwo, papier lub ściółka. 

RODZAJE RĘBAKÓW DO DREWNA

Istnieje wiele sposobów podziału rębaków do drewna na różne grupy. Ten podział dzieli rębaki na rębaki tarczowe, których ostrza poruszają się tylko w jednej płaszczyźnie koła tarczowego. Tarcza jest głównym elementem roboczym i wyposażona jest w ostrza. Ten typ rębaka służy do obróbki drewna prostopadle do ostrzy. W niektórych przypadkach może to być jednak pod kątem. Innym rodzajem są rębaki bębnowe, których noże poruszają się zgodnie z ruchem cylindra. W tej konstrukcji elementem roboczym jest bęben z bardzo ostrymi nożami. Rębaki te służą do cięcia drewna na odcinki o długości kilku centymetrów. Rębaki bijakowe można odróżnić od rozdrabniaczy do gałęzi. Od tych pierwszych odróżnia je ruch noża po cylindrze. W takim rębaku drzewo jest najpierw miażdżone młotkiem. Następnie jest ono cięte przez młoty tnące. Rębaki te służą przede wszystkim do rozdrabniania liści, słomy, odpadów sadowniczych. Rozdrabniacze wykorzystują takie rębaki do rozdrabniania gałęzi, drewna lub całych drzew. 

Czytaj również: https://v-tech.net.pl/rebaki-do-drewna/prdx/przewodnik-po-zakupie-rebaka-do-drewna.html

RĘBAKI SPALINOWE

Rębaki do drewna możemy również podzielić ze względu na rodzaj zasilania. Najbardziej popularne i wygodne są rębaki spalinowe, które wykorzystują silnik spalinowy. Może to być zarówno silnik z zapłonem samoczynnym jak i iskrowym. Rębaki te, niezależnie od rodzaju silnika, są bardzo popularne i często wykorzystywane w przemyśle, jak również przez osoby prywatne, które wykorzystują je do prac przydomowych. 

traktor

RĘBAKI TRAKTOROWE

Rębaki traktorowe nie są dostępne w sprzedaży detalicznej, w przeciwieństwie do rębaków spalinowych. Nie można ich znaleźć w domach lub miejscach, gdzie drewno nie jest przetwarzane w dużych ilościach. Do obsługi takiego rębaka potrzebny jest ciągnik. Są one często spotykane w miejscach, gdzie drewno jest przetwarzane na skalę przemysłową.

CENA RĘBAKÓW DO DREWNA

Nie jest zaskoczeniem, że rębaki do drewna występują w różnych cenach. Mogą być tak drogie jak kilkaset złotych lub tak wysokie, jak kilka tysięcy. Wszystko zależy od producenta, wielkości rębaka, sposobu generowania energii oraz stopnia zużycia. Używane rębaki do drewna to świetna opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z obróbką drewna, ale nie dysponują odpowiednimi funduszami. 

PODSUMOWANIE

W niniejszym artykule omówiliśmy pokrótce problem wiórów drzewnych. Pokazaliśmy czym się one różnią i podzieliliśmy je na odpowiednie typy. Przedstawiliśmy również szacunkową cenę rębaków do drewna. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi innymi ciekawymi artykułami, jeśli interesujesz się obróbką drewna. 

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!