|   | 

Dobry laptop z niższej półki cenowej – na co się zdecydować?

Osoby szukające laptopa z niższej półki cenowej zazwyczaj nie mają wygórowanych oczekiwań dotyczących tego typu sprzętu. Tańsze urządzenia najczęściej służą do przeglądania internetu, oglądania filmów, pracy z arkuszami kalkulacyjnymi czy programami do pisania. Jeżeli przyjrzymy się komputerom, których ceny nie przekraczają 1700 zł możemy być miło zaskoczeni. Przy odrobinie starań można znaleźć prawdziwe perełki, które będą służyły nam niezawodnie przez długie lata.

Idealny laptop powinien pozwolić nam na swobodne korzystanie z internetu i oglądanie filmów dobrej jakości. Dobrze, kiedy jest on poręczny i możemy zabrać go ze sobą w podróż. Cechą, o której nie można zapominać jest wytrzymałość i trwałość – zagwarantuje nam to solidne wykonanie komputera. Polecane laptopy z niższej półki cenowej posiadają także pojemne akumulatory, które pozwalają na długi czas pracy bez konieczności korzystania z gniazdka elektrycznego.

Laptop doskonały w podróży i nie tylko

Bardzo ciekawą propozycją sprzętu z niższej półki cenowej jest notebook 2w1 Dell Inspiron 3168, który wydaje się idealnym komputerem na bliższe i dalsze wyjazdy. Jego dużym atutem jest niewielki ekran o przekątnej 11,6 cala posiadający matrycę o podświetleniu LED. Niewielkie wymiary w połączeniu z lekką wagą – 1,39 kg sprawiają, że urządzenie nie będzie dużym obciążeniem dla osoby w podróży.

Nowoczesny notebook posiada dotykowy ekran, który ułatwia jego obsługę. 360-stopniowe zawiasy umożliwiają pracę w czterech trybach, co jest niezwykle praktyczne, kiedy znajdujemy się w pociągu, autobusie lub dworcowej poczekalni. Możemy na przykład zrezygnować z klawiatury i korzystać z notebooka jak z tabletu, wykorzystywać komputer do standardowej pracy, ustawić go pionowo lub ułożyć na kształt namiotu w celu wygodnego oglądanie filmów.

Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że notebook Dell jest sprzętem wymarzonym w podróży jest jego ponadprzeciętna wytrzymałość. Komputer przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzi wymagające testy – poddawany jest działaniu bardzo wysokich (65°C) temperatur.

Producent dla modelu Dell Inspiron 3168 wybrał procesory rodziny Intel Pentium, które są całkowicie wystarczające do przeglądania internetu, a także do pracy biurowej. Wykorzystana karta graficzna pozwala na oglądanie filmów dobrej jakości, a także przeglądanie zdjęć. Również wielkość pamięci RAM wynosząca 4 GB umożliwia komfortowe użytkowanie sprzętu na co dzień. Wbudowana panoramiczna kamera internetowa i dźwięk cechujący się bardzo dobrą jakością sprawiają, że komputer będzie idealnym narzędziem do komunikowania się z bliskimi osobami. Notebook dostępny jest w czterech atrakcyjnych wariantach kolorystycznych, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie go do indywidualnych upodobań.

Większy ekran dla komfortowej pracy

Jeżeli mały notebook jest dla nas niewystarczający, w podobnej cenie znajdziemy komputer z ekranem o przekątnej 15,6 cala. Bardzo interesującą propozycją jest tu model Dell Inspiron 3552, który choć większy od swojego poprzednika, jednak wciąż bardzo poręczny, lekki i smukły. Pomimo większego ekranu jego gabaryty pozwalają na swobodne przewożenie w bagażu podręcznym. Na komputer ten warto się zdecydować, jeżeli cenimy sobie oglądanie filmów na dużym ekranie, a także wówczas kiedy planujemy korzystać ze sprzętu zarówno w podróży, jak i w warunkach domowych. Seanse, a także długie rozmowy z rodziną i przyjaciółmi z całą pewnością umili nam wysokiej jakości dźwięk, który w modelu tym zapewnia technologia Waves MaxxAudio® (warto zaznaczyć, że została ona wyróżniona nagrodą GRAMMY).

Dell Inspiron 3552 to notebook, który docenią osoby praktyczne. Najnowszy procesor Intel Pentium N3710 gwarantuje wydajność niezbędną do komfortowej pracy, a także oglądania filmów. Pamięć 4GB sprawia, że Dell Inspiron umożliwia korzystanie z kilku aplikacji jednocześnie. Komputer posiada pojemny akumulator, który jest w stanie wytrzymać nawet sześć godzin bez konieczności ładowania. Właściwość tę docenią osoby pracujące zdalnie, a także wszyscy ci, którzy są w podróży i nie mają dostępu do gniazdka elektrycznego. Dla większości osób bardzo duże znaczenie ma fakt, że model został zaopatrzony w nowoczesną kartę Wi-Fi, która zapewnia stabilne połączenie z internetem. Warto dodać, że model Dell Inspiron 3552 charakteryzuje się również bardzo atrakcyjnym, eleganckim designem. Komputer dostępny jest w kolorze czarnym.

 

Materiał partnera zewnętrznego

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!