|   | 

Tabletki antykoncepcyjne – wszystko, co powinnaś o nich wiedzieć

Wynalezienie tabletek antykoncepcyjnych zrewolucjonizowało życie seksualne kobiet – pigułki znacząco obniżają prawdopodobieństwo zajścia w nieplanowaną ciążę, a ich skuteczność wynosi prawie 100%. Jakie składniki decydują o ich skuteczności? Jak wyeliminować skutki uboczne? O co zapytać ginekologa? Prezentujemy najważniejsze informacje o tabletkach antykoncepcyjnych.

Jaki skład mają tabletki antykoncepcyjne?

Tabletki antykoncepcyjne dostępne na polskim rynku to środki hormonalne zawierające dwa rodzaje hormonów – odpowiedniki estrogenu oraz progesteronu. Są to tzw. dwuskładnikowe pigułki, ale na rynku znajdziemy także inny rodzaj tabletek antykoncepcyjnych – jednoskładnikowe, które zawierają wyłącznie odpowiednik progesteronu. Niezależnie od rodzaju, prawdopodobieństwo zajścia w nieplanowaną ciążę spada nawet o 99,7%.

Skutki uboczne – jak sobie z nimi poradzić?

Tabletki antykoncepcyjne nie tylko zapobiegają zajściu w ciążę, ale także poprawiają stan cery czy regulują cykle miesiączkowe, ale jeśli są nieodpowiednio dobrane – mogą także wywoływać nieprzyjemne skutki uboczne. Obniżenie popędu seksualnego, przyrost masy ciała, depresja – to tylko niektóre dolegliwości, na które narzekają kobiety stosujące tę metodę antykoncepcji. W takiej sytuacji można sięgnąć po naturalne suplementy diety, zawierające witaminy i składniki mineralne niezbędne dla zdrowia oraz estetycznego wyglądu każdej kobiety.

O co zapytać ginekologa?

Żeby wykluczyć ryzyko pojawienia się nieprzyjemnych skutków ubocznych, warto poprosić ginekologa o skierowanie na badania laboratoryjne krwi, dzięki którym można idealnie dobrać rodzaj tabletek antykoncepcyjnych do indywidualnych potrzeb każdej kobiety. Jeśli chcesz zdecydować się na tabletki antykoncepcyjne, warto także poinformować lekarza o występujących w Twojej rodzinie przypadkach chorób związanych z nadciśnieniem tętniczym, zakrzepicą czy cukrzycą. Pamiętaj, żeby zapytać ginekologa o sposób zażywania tabletek, aby prawidłowo korzystać z ich wysokiej skuteczności.

Materiał partnera

Zobacz również

  • Korekta powiek

    Korekta powiek w Lublinie to zabieg chirurgii plastycznej, któremu poddają się osoby z opadającymi powiekami. Problem ten nie dotyczy...

  • Nietrzymanie moczu - przyczyny

    Choć nietrzymanie moczu jest dość częstym problemem, nie rozmawia się o nim dużo. Niesłusznie, schorzenie nie ma jednej tylko przyczyny i...

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!