|   | 

Biuro wirtualne w Warszawie – jak zmienić adres firmy?

Prowadzisz firmę od pewnego czasu, a teraz chcesz przenieść działalność z prywatnego mieszkania do biura wirtualnego? Zmiana adresu prowadzenia działalności oznacza pewne formalności – o nowych danych trzeba poinformować nie tylko kontrahentów, ale również instytucje. Co więcej, nie możesz tego zrobić w dowolnym momencie – w przepisach został wskazany termin.

W jakim terminie trzeba zaktualizować adres?

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą lub jesteś freelancerem, to biuro wirtualne rzeczywiście może Ci się opłacać. Jednak poza podpisaniem umowy z wybranym biurem pozostaje jeszcze kwestia zaktualizowania informacji w urzędach. Masz na to 7 dni kalendarzowych. Okres ten liczy się od daty zaistnienia zmiany.

W terminie 7 dni musisz wypełnić i złożyć następujące formularze:

  • CEIDG-1 – w tym wniosku podajesz nowy adres,
  • VAT-R – jeżeli Twoja firma została zarejestrowana do VAT,
  • ZUS ZUA/ZZA – to formularz, który trafi do ZUS.

Biuro wirtualne w Warszawie – jak wybrać biuro, aby nie zmieniać adresu?

Biuro wirtualne to usługa, której nie można już uznać za rynkową nowość – rozwiązanie to jest dostępne w różnych miastach i w różnych konfiguracjach. Tego rodzaju ofertę można też spotkać pod różnymi nazwami, a wskazać wystarczy wirtualne biuro Gdańsk czy biuro na godziny Wrocław. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru biura wirtualnego, aby nie zaistniała konieczność jego zmiany w trakcie prowadzenia działalności?

Biuro wirtualne w Warszawie – zwróć uwagę na:

  • prestiż adresu – rozpoznawalny adres budzi zaufanie i może przekonać potencjalnych kontrahentów do współpracy,
  • zakres oferty – być może teraz nie masz potrzeby korzystania np. z sali konferencyjnej, ale w ciągu kolejnych lat będziesz chciał mieć do niej dostęp,
  • możliwość skorzystania z usług księgowych – biuro wirtualne w Warszawie może oferować wsparcie w zakresie księgowości.

Czy adres firmy można zmienić więcej niż raz?

Adres firmy zmieniasz zgodnie z potrzebami – w tej kwestii nie ma żadnych ograniczeń. Oznacza to, że możesz zmienić adres więcej niż raz. Jednak częste zmiany firmowego adresu z pewnością nie są korzystne. Po pierwsze, wiążą się z kosztami – musisz m.in. zorganizować przeprowadzkę, wprowadzić zmiany w identyfikacji wizualnej czy zamówić nowe pieczątki (jeżeli z nich korzystasz). Po drugie, częste zmienianie adresu może wzbudzić podejrzenia wśród Twoich klientów. Właśnie dlatego warto dążyć do ograniczenia zmian i od razu wybrać takie biuro wirtualne w Warszawie, z którym możliwa będzie długa współpraca.

Artykuł partnera

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!