|   | 

Wynajmij biuro na godziny i zwiększ efektywność swojej pracy

Jesteś osobą podejmującą pracę jako freelancer i do tej pory wykonywałeś swoje codzienne obowiązki w domowym zaciszu? Takie rozwiązanie ma niewątpliwie pewne zalety, jednak nie jest wolne od licznych niedogodności. Znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się z całą pewnością wynajęcie biura na godziny. Stanowi to całkowitą gwarancję wzrostu wydajności pracy, a także satysfakcji z realizacji codziennych projektów.

Dlaczego warto wynająć biuro na godziny?

Przede wszystkim dlatego, że praca w domu zamyka nas na relacje interpersonalne z innymi ludźmi. Jeśli siedzisz każdego dnia zamknięty w czterech ścianach, wtedy doskonale wiesz o czym mowa. Pracując we własnym mieszkaniu nie musimy wprawdzie wstawać wczesną porą i martwić się tym, co dzisiaj na siebie włożymy. Jak się jednak okazuje, w dłuższej perspektywie czasu takie rozwiązanie działa silnie alienująco. Zaczynamy czuć się wśród innych ludzi nieswojo, odczuwamy w ich towarzystwie lęki i nie potrafimy już sobie wyobrazić ponownej pracy w grupie. 

 

 

Praca w warunkach domowych powoduje zarazem, że bardzo ciężko jest się skupić na wykonywanych obowiązkach. Ciągle bowiem coś nas rozprasza – czy to świadomość obecności smacznych produktów w lodówce, hałas za oknem, czy zakładki ulubionych stron internetowych. Pracując w domu można także zatracić równowagę pomiędzy życiem prywatno-zawodowym. Zaczynamy czuć się przez całą dobę jakbyśmy przebywali w zakładzie pracy i tak naprawdę nie jesteśmy w stanie odpocząć. 

Biuro na godziny optymalnym rozwiązaniem

Wszystkie powyżej scharakteryzowane problemy i niedogodności mogą zostać w jednej chwili rozwiązane, jeżeli zdecydujesz się wynajmować biuro na godziny. W zależności od tego czy wolisz pracować sam, czy może w grupie, możesz postawić na osobiste biuro lub dzielone z innymi osobami. Biuro coworkingowe to coraz popularniejsze rozwiązanie, zwłaszcza wśród przedstawicieli wolnych zawodów. Pozwala bowiem nawiązywać wartościowe relacje – zarówno o charakterze zawodowym, jak i osobistym. Możesz wspólnie z innymi, pełnymi pasji ludźmi dyskutować nad biznesowymi pomysłami i podejmować współpracę w interesach. W trakcie tego typu rozmów zostały jak do tej pory zapoczątkowane najbardziej innowacyjne projekty. 

Biuro coworkingowe możesz wynająć zarówno na godziny, a także poszczególne dni tygodnia, a nawet miesiące. Opłata będzie uzależniona od oferowanej przez daną firmę taryfy. Najczęściej im dłuższy jest czas obowiązywania umowy, tym więcej oszczędzasz. 

coworking

Na co zwrócić uwagę przy wyborze biura?

Decydując się na wybór biura na godziny warto zwrócić szczególną uwagę na kilka kwestii, od których będzie w ogromnym stopniu zależny Twój komfort oraz ergonomia pracy. Przede wszystkim firma udostępniająca tego typu obiekt powinna zadbać należycie o to, aby fotele pozwalały zachować prostą sylwetkę, co zapobiegnie ryzyku wad kręgosłupa oraz bólu pleców. Najlepiej pod tym względem sprawdzają się niewątpliwie fotele obrotowe z regulacją zagłówka oraz wysokością siedliska. Nie mniej ważna jest zarazem obecność stołu pod laptopa. Powinien on przede wszystkim posiadać odpowiednią wysokość i umożliwiać swobodne ułożenie nóg. Nie ma bowiem nic gorszego niż zgarbiona postawa podczas pracy przy komputerze. 

Niezwykle ważną kwestią jest także powierzchnia pomieszczenia oraz odległość od stolików innych osób wynajmujących w tym samym czasie biuro. Jeśli zależy Ci na zachowaniu prywatności oraz poczuciu swobody, zwróć na tą kwestię szczególną uwagę podczas wyboru miejsca wynajmowania biura. 

Przyjazna aranżacja biura na godziny

Kwestia efektywności i komfortu Twojej pracy będzie także zależna od tego, w jaki sposób zostanie zaprojektowane wnętrze biurowe. Przede wszystkim ważne jest to, aby w żadnym wypadku nie ślepiło Cię słońce przebijające się zza okien. Zwróć więc szczególną uwagę na umiejscowienie stolików z komputerami, a także obecność rolet lub żaluzji. Równie istotny jest także atrakcyjny design przestrzeni. Nudno zaprojektowana z dominacją szarych kolorów nie sprzyja wykonywaniu kreatywnych zadań. 

Powinny w biurze na godziny znaleźć się także elementy zieleni, co jest niezwykle istotne w trakcie wielogodzinnej pracy przy monitorze komputera. Oczy wówczas bardzo szybko się męczą, a zieleń pozwoli zapewnić im właściwe ukojenie. Problematyczne pod tym względem może okazać się natomiast niewłaściwe oświetlenie – zarówno zbyt słabe, jak i przesadnie intensywne. 

Dojazd do biura – przelicz, czy to się opłaca 

Ostatecznie nie możesz także zapomnieć o podstawowej sprawie, a mianowicie czasie dojazdu do biura na godziny. Co z tego, że znajdziesz wygodne i doskonale zaprojektowane biuro, jeżeli dojazd na miejsce będzie zajmował Ci kilka godzin. Wówczas tego typu podróże będą nie tylko męczące, lecz także odbiorą Ci czas, który mógłbyś przeznaczyć na zarabianie pieniędzy. Poszukiwanie idealnego miejsca pracy ogranicz zatem jedynie do lokali zlokalizowanych w bliskiej odległości od swojego mieszkania. Wówczas finalne kalkulacje na pewno wyjdą na plus za sprawą wzrostu wydajności i efektywności Twojej pracy.

Inni przeczytali również: Czym jest coworking? - zalety biur na godziny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!