|   | 

Lifting Forda Mondeo – co zmieniono w kultowym modelu Forda?

Europejska wersja samochodu Ford Mondeo doczekała się w 2019 roku kilku poprawek, ale i zupełnie nowej wersji. Co uległo zmianie w wyniku liftingu tego pojazdu? Czego powinni spodziewać się kierowcy po tym samochodzie?

Model czwartej generacji

Aktualnie dostępny w salonach marki Ford model Mondeo to samochód czwartej generacji, który zadebiutował w 2015 roku. Dotychczas ten pojazd sprzedano w ilości ponad 250 000 egzemplarzy. Ford Mondeo produkowany jest w Hiszpanii, w Walencji – w tamtejszej fabryce Forda. Powstał w trzech wersjach nadwozia: sedan, kombi i liftback. Auto może być wyposażone w różnego rodzaju silniki, m.in. diesla i benzynowy.

Mondeo na rok 2019

W roku 2019 Ford Mondeo przeszedł lifting, a po modernizacji pojawiły się w tym modelu istotne zmiany, zwłaszcza w układzie przeniesienia napędu. Dla kierowców, którzy chcieliby kupić Forda Mondeo w zmodernizowanej wersji, ważną informacją będzie to, że producent wyposażył go w silnik wysokoprężny 2.0 EcoBlue z technologią SCR, czyli selektywnej redukcji katalitycznej. Silnik ten spełnia wszystkie najnowsze, rygorystyczne normy emisji spalin Euro 6d Temp. Będzie on dobrym rozwiązaniem dla kierowców podróżujących na dłuższych trasach.

Z oferty na Forda Mondeo można też skorzystać w Warszawie w salonie Forda, gdzie dostępny jest model z benzynowym silnikiem 1.5 EcoBoost o mocy 165 KM. W ofercie jest też nowa, aż ośmiostopniowa automatyczna przekładnia zmiany biegów. Nowość stabowi to, że jest ona w stanie dostosować zmianę biegów do stylu jazdy i jest sterowana za pomocą ergonomicznego pokrętła, jakie znajdziemy w miejscu tradycyjnie montowanej dźwigni.

Kolejną innowacją w nowym modelu Forda Mondeo jest opcjonalny inteligentny napęd na wszystkie koła. Zespół sensorów dokonuje pomiarów warunków na drodze i jeśli dochodzi do utraty przyczepności, system rozdziela moment obrotowy w stosunku do 50/50 pomiędzy kołami przedniej i tylnej osi w czasie krótszym niż 20 milisekund.

Ford Mondeo hybrydowy

W trosce o środowisko Ford Mondeo po liftingu otrzymał wydajny napęd benzynowo‑elektryczny. Model ten to Ford Mondeo Hybrid, który ma do dyspozycji system rekuperacji energii i może poruszać się w trybie preferującym napęd elektryczny, co ma wpływ na obniżenie zużycia paliwa w mieście.

https://www.autoplaza.com.pl/pl/samochody-nowe/nowy-ford-mondeo.html

Artykuł sponsorowany

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!