Klimatyzacja z funkcją grzania – czy to się...
W dobie zmieniającego się klimatu i wzrostu zapotrzebowania na komfort cieplny, coraz więcej osób zastanawia się nad wykorzystaniem...
Kuchnia opalana drewnem to element, który wielu z nas pamięta z domów swoich dziadków. Przyjemny trzask płonących polan i specyficzna technika gotowania na rozgrzanej płycie mają w sobie niezaprzeczalną magię. W nowoczesnych kuchniach rzadko można napotkać takie rozwiązanie - używamy kuchenek gazowych, elektrycznych, bardzo popularne są też płyty indukcyjne. Coraz więcej osób wraca jednak do źródeł, wybierając kuchnię opalaną drewnem. Dziś jest to dość kosztowna, designerska inwestycja, która potrafi stworzyć w tym ważnym pomieszczeniu niezwykły, unikalny klimat.
Dlaczego kuchnia na drewno, która mogłaby wydawać się aktem powrotu do niepraktycznych, staroświeckich rozwiązań, zyskuje dziś na popularności? Główną zaletą jest oczywiście design. Kuchnie na drewno, zwłaszcza kaflowe, z okienkiem, w którym widać polana i płomienie, to kuchenna magia. Wielu użytkowników twierdzi też, że gotowanie na takiej kuchni jest szczególnym przeżyciem, a potrawy mają unikalny smak. Przyjemny jest także rytuał rozpalania ognia i grzania się przy nim, szczególnie w chłodne wieczory. Oczywiście dzisiejsze kuchnie na drewno są nowoczesne i bezpieczne, choć miewają "staroświecki" design.
A jak wygląda kwestia kuchni na drewno z krytycznego punktu widzenia? To przede wszystkim o wiele więcej pracy, niż przy kuchence elektrycznej czy gazowej. Nie wystarczy użyć pokrętła, by wyregulować temperaturę i gotować. Samo gotowanie to kolejna ważna sprawa - używanie płyty, pod którą szaleją płomienie, wymaga specjalnych umiejętności. Gotowania na kuchni opalanej drewnem trzeba się więc nauczyć. Dla niektórych osób minusem będzie też koszt samej kuchni i konieczność zaopatrywania się w drewno.
Nowoczesne kuchnie na drewno nie są dziś jeszcze tak popularne, by liczba modeli i sklepów była zawrotna. Dlatego osoby decydujące się na taki zakup biorę pod uwagę głównie te cztery aspekty:
Chodzi oczywiście o to, by spaliny były bezpiecznie odprowadzane, a sama kuchnia nie stwarzała zagrożenia pożarowego w domu. Większość nowoczesnych modeli spełnia rygorystyczne normy, podobne do tych dotyczących wkładów kominkowych.
To kolejne istotne kryterium. Prosty model, bez przeszklonego paleniska czy ręcznie malowanych kafli będzie naturalnie tańszy, niż małe, kuchenne dzieło sztuki.
Bardzo istotny przy wyborze sprzętu, jakim jest kuchnia na drewno. Może być bardzo nowoczesny i minimalistyczny, choć równie wielką popularnością cieszą się kuchnie kaflowe, nawiązujące do dawnej estetyki.
Dość oczywista, a jednak decydujące kwestia. Płyta w kuchni na drewno musi być na tyle duża, by wygodnie było na niej gotować, jednak nie każdy posiada przestrzeń zdolną zmieścić ogromną kuchnię.
Trudno mówić o opłacalności w wyborze sprzętu, który dla większości osób pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale też (a może przede wszystkim) dekoracyjną. Kuchnia na drewno jest stosunkowo kosztowna, choć jej eksploatacja może być tańsza, niż używanie elektrycznej czy gazowej kuchenki.
W dobie zmieniającego się klimatu i wzrostu zapotrzebowania na komfort cieplny, coraz więcej osób zastanawia się nad wykorzystaniem...
Witajcie! Dzisiaj opowiemy wam, jak krok po kroku obrobić okno dachowe. Zadanie to może wydawać się skomplikowane, ale przy odpowiednich...
Jesień to czas, gdy temperatury zaczynają spadać, a wieczory stają się coraz chłodniejsze. Dla wielu osób jest to okres, w którym...
Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy dużą część naszego życia. Dlatego warto zadbać o to, aby była ona miejscem komfortowym...
E-mail: sugestia@adssupport.pl
ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!