|   | 

Jak skrócić czas infekcji intymnych?

Złapałaś swoją pierwszą infekcję intymną? Koniecznie dowiedz się, jak ja najszybciej wyleczyć. Dzięki temu będziesz mogła nie tylko szybciej odzyskać dobre samopoczucie i zdrowie, ale również ograniczyć ryzyko nawrotu choroby.

Lekarze twierdzą, że infekcje intymne lubią nawracać, dlatego już po zauważeniu u siebie pierwszych objawów należy podjąć skuteczne leczenie. Poza lekami przepisanymi przez lekarza zaleca się również stosować inne preparaty. Przede wszystkim chodzi o specjalne żele do codziennej higieny intymnej, które nie tylko dokładnie oczyszczają, ale przede wszystkim pielęgnują delikatne miejsca i zapobiegają rozwojowi infekcji. Zalecane są również kapsułki dobroczynnie wpływające na biocenozę pochwy. Więcej informacji na temat tego typu produktów znajduje się na stronie provag.info.

Infekcje intymne. Jak im zapobiec?

Zanim odpowiemy na powyższe pytanie, to najpierw warto zastanowić się, jakie sytuacje sprzyjają łapaniu infekcji. To przede wszystkim nawiązywanie kontaktów seksualnych z wieloma partnerami lub osobami zarażonymi, nieprzestrzeganie zasad higieny, korzystanie z basenów i łaźni publicznych.

Oczywiście, by uniknąć zachorowania wcale nie trzeba całkowicie rezygnować z dotychczasowego życia. Nikt nie każe zaprzestać chodzenia na basen czy saunę. Warto jednak mieć świadomość zarażenia i w takich miejscach zachowywać szczególną higienę. Dodatkowo warto stosować wyżej wymienione preparaty o właściwościach ochronnych, a w momencie zauważenia pierwszych objawów szybko zgłosić się do ginekologa. Wskazane jest także pranie bielizny w odpowiednio wysokiej temperaturze co zlikwiduje bytujące w niej bakterie. Należy zrezygnować z noszenia nieprzewiewnej bielizny i kupować tylko tę, która jest uszyta z naturalnych materiałów np. bawełny. Gdy tylko zastosujemy się do powyższych zasad infekcje intymne nie będą nam grozić.

Materiał zewnętrzny

Zobacz również

E-mail: sugestia@adssupport.pl

ADSSupport to portal wielotematyczny, na którym znajdziesz szereg cennych porad, informacji i artykułów z różnych dziedzin życia. Zapraszamy!